Osobní odběr zdarma na 26 prodejnách

Obecné informace pro 2 cm dlažby 

Uvažujete o vybudování či rekonstrukci terasy, balkonu nebo lodžie? Máme pro vás ideální řešení, jak vybudovat moderní, stálou, bezúdržbovou a elegantní podlahovou krytinu do exteriéru i interiéru.

Variant, jak řešit podlahu teras, balkonů nebo lodžií je samozřejmě více – dřevěné rošty z přírodního dřeva či dřeva s přísadou umělých materiálů (tzv. WPC materiálů) nebo betonová dlažba. Všechna zmíněná řešení mají své klady i zápory. Moderní technologie však umožnily vyvinout materiál, který v sobě skloubí všechny klady výše uvedených materiálů a přitom odboural veškeré zápory. Jedná se o keramické dlažby v tloušťce 2 cm.

Níže uvádíme zápory, se kterými se můžete setkat u tradičně používaných materiálů.

Co všechno vám může pomoci k dokonalému komfortu?

Přírodní dřevo

 • kroucení a třískování teras
 • nutnost každoroční údržby olejováním kvůli dřevokazným škůdcům, lakování a impregnování, aby nedocházelo k devalvování vzhledu
 • kratší životnost
 • ztráta původní barvy – blednutí

Dřevo s přísadou umělých materiálů (WPC materiál)

 • vysoká pořizovací cena
 • vizuálně a pocitově bližší plastu než dřevu
 • riziko zápachu při teplém počasí
 • ztráta původní barvy – blednutí
 • duté profily často praskají a nehodí se například kolem bazénů

Betonová dlažba

 • nedokonalý design
 • porézní – vsakuje se do nich špína, zapíjejí se tekutiny a časem se v neudržovaných plochách tvoří plíseň
 • ztráta původní barvy-blednutí

2 cm dlažba netrpí zmíněnými problémy a naopak přináší své nesporné klady

 • střídání extrémních teplot, vliv slunce a mrazu, déšť nebo sníh nemají vliv na materiál a ani na jeho výsledný vzhled
 • stálý design bez nutnosti údržby
 • při pokládce na terče je jednoduché se dostat k hydroizolaci v případě poškození
 • při pokládce na terče je možné pod dlažbou vést inženýrské sítě
 • odolnost vůči chemikáliím, soli a mechům
 • dokonalá imitace designů kamene, dřeva, cementu atd.
 • možnost speciálních prvků jako jsou schodovky, krajovky, odvodňovací mřížky
 • technické vlastnosti jako protiskluz, otěruvzdornost, odolnost při pádů těžkých předmětů atd.

Dlažby v tloušťce 2 cm jsou moderní řešením pro sjednocení designu vašeho domu, terasy, zahrady i bazénu. Jedná se také o efektivní řešení pokládky dlažby pod pergolu či vytvoření pevného podkladu pro posezení na zahradě bez nutnosti budování betonových základů. Dlažbu můžete také použít například k vytvoření chodníčků na vaší zahradě či položit jen do trávníku místo nášlapných kamenů. Opět bez nutnosti větších stavebních úprav. 2 cm dlažby je možné položit do různých typů povrchů bez použití chemie na lepení. Dlažby, které vám nabízíme, jsou díky novým technologiím digitálního tisku dokonalou imitací kamene, cementu či dřeva. Digitálním tiskem je docíleno unikátního a neopakovatelného designu. Dlažby jsou mrazuvzdorné a s protiskluzem. Jsou odolné vůči chemikáliím, soli a mechům.

Způsoby pokládky 2 cm dlažby na terče

Pokládka 2 cm dlažby na terče

Pokládka na terče

Terče na pokládku 2 cm dlažeb jsou špičkou a trendem v daném oboru. Systém je založen na ucelené řadě výškově stavitelných, jednoduchých a bezpečných podpěr.

Systém pokládky je určen pro suché kladení dlažby interiérech, exteriérech, na zaizolovaných střechách, terasách, či balkónech, kde tato konstrukce zajišťuje plynulý odtok vody i při extrémních srážkách. Zajišťuje elegantní položení dlažby, aniž by musela být provedena jakákoliv radikálnější stavební práce.

Systém odstraňuje problémy s vlhnutím a infiltrací vody do podkladů a umožňuje rovněž skryté umístění elektroinstalace a potrubí a jejich následnou rychlou a jednoduchou kontrolu.

Kuchyně od podlahy po strop

Spotřeba terčů

Pokládka na terče je ideálním řešením i pro komerční prostory, kdy je možné například na střeše či terase provozovat restauraci, kavárnu nebo letní zahrádku a to bez louží v suchu.

Ukázky pokládky na terče

Teleskopické terče pod 2 cm dlažbu s kyvnou hlavou

 Teleskopické terče pod 2 cm dlažbu

Klip na uchycení/ukončení dlažby

Lišty pro možnost nalepení soklu k ukončení dlažby na terčích

Klip na ukončení dlažby u stěny


Pokládka do trávníku

pokládka do trávyA, Pokládka přímo na trávník s mezerou mezi dlaždicemi 4–5 cm, což zajišťuje, že tráva může růst mezi dlaždicemi. V tomto případě je instalace velmi rychlá a snadná. Konečný výsledek bude mít dlouhou životnost za předpokladu, že bude podloží stabilní.

pokládka do trávyB, Pro větší stabilitu může být vytvořeno podloží 5ti cm vrstvou štěrku (průměr 4 – 8 mm), nebo písku. Následně je možné na toto podloží položit dlažbu.

 

 

Pokládka do štěrkového lože

 

pokládka do štěrkuTento způsob se hodí do exteriéru na terasy, chodníky a další plochy tvořeny k chůzi. Nespornou výhodou je cena pokládky a možnost snadno vyměnit poškozený kus dlažby.

Pro pokládku do štěrku je důležité připravit rovný povrch, na který položíme vrstvu 10–15 cm drceného kamene a poslední vrstvou před finální pokládkou dlažby bude vrstva štěrku o průměru 4–8 mm. Finální okraj plochy, na kterou budete pokládat dlažbu by měl být zajištěn ostrou hranou – nejlépe obrubníkem.