3 kroky ke snadné montáži WC se spodním odpadem

Instalace WC se spodním odpadem není pro žádného zručného domácího kutila nic nezvládnutelného. Pokud jste se rozhodli pro instalaci stojícího WC nebo WC kombi se spodním odpadem, máme pro vás cenné tipy, které se vám rozhodně budou hodit. Jednotlivé kroky v tom, jak napojit WC na ústí odpadu z podlahy si spolu projdeme a nic vás už nepřekvapí.

undefined

Dvakrát měř, jednou… v případě instalace WC platí dvojnásob

Důležité je, předem si všechno dobře změřit, nic vás pak nemůže překvapit. Rozhodně si změřte vzdálenost odpadu v podlaze od zdi. Tím si zajistíte, aby na sebe vzájemně navazoval vývod odpadu v toaletě a ústí odpadu v podlaze, částečné odchylky dokáže vymezit gumová manžeta v podobě excentru, ten pomocí jeho roztažné části snadno navlečete na keramický vývod klozetu.

Přivrtat WC mísu k podlaze a máte skoro hotovo

Takže, změřili jste si vzdálenost odpadu a zdi, máte vybraný správný typ WC a co teď. Rozhodně se nezapomeňte ujistit, že je součástí balení vašeho WC upevňovací sada. Pokud ne, nezapomeňte si upevňovací sadu pořídit. Pomocí té připevníte k podlaze naprostou většinu toalet. Jednoduše se držte montážního návodu každého WC, navrtejte otvory v podlaze podle předem připravených otvorů ve spodní části WC keramiky a přišroubujte.

undefined

Náš tip: Pokud máte v podlaze na záchodě podlahové topení dejte pozor, ať si ho při připevňování WC nenavrtáte.

undefined

Nezapomeňte na další části toalety

V případě, že jste se rozhodli pořídit si kombi WC, bude potřeba k záchodové míse připevnit ještě nádržku a záchodové prkénko. Držte se vždy montážního návodu, který vás provede samotnou montáží krok po kroku. Některá WC kombi mají nádržku a WC prkénko součástí balení, k některým je třeba další části dokoupit. Se vším vám rádi pomohou naši odborní konzultanti. Při výběru kombi WC věnujte také pozornost tomu, kde máte roháček s přívodem vody, ten pak napojíte pomocí hadičky na napouštěcí ventil a máte hotovo.

Další variantou WC se spodním odpadem jsou stojící WC, která mají nádržku umístěnou na stěně nebo pod omítkou. Podomítkové nádrže jsou v současnosti velmi oblíbenou variantou řešení prostoru na toaletách, nádržka je elegantně skrytá pod omítkou. Nástěnné nádržky spolu s toaletou tvoří ten druh WC, které známe spíš z dětství, čas od času se ale objeví i v současných domácnostech, na chatách nebo chalupách. Nástěnnou nádržku můžete mít umístěnou v různé výšce nebo těsně za záchodem a propojíte ji pomocí příslušenství přímo s toaletou.

Namontovat vhodné WC sedátko a máte hotovo

Posledním krokem montáže WC je připevnění vhodného WC prkénka, jak vybrat to správné záchodové prkénko už díky nám víte. Skvělou vychytávkou jsou ta s funkcí soft close, tedy s pomalým tichým sklápěním. Domácnosti s malými dětmi ocení sedátka s integrovaným nebo přídavným dětským sedátkem. Pro maximální hygienický komfort zkuste kouknout i po antibakteriální úpravě WC sedátek.

Vidíte sami, že instalace WC se spodním odpadem není nic složitého. Pokud si nejste jisti, nebojte se obrátit na svého instalatéra, pro kterého jsou takové činnosti denním chlebem. Správný výběr jednotlivých komponentů můžete pro jistotu nechat na našem odborném konzultantovi.

undefined
 

Stylová koupelna i kuchyně bez starostí

  • komfortní zákaznický přístup
  • vaše maximální pohodlí a úspora času
  • pravá ruka pro váš projekt

Víme, jak náročná může rekonstrukce vašeho bydlení být. Služby projektového konzultanta vám poskytneme zdarma. Chci vědět více.

Sjednat schůzku
SIKO projektový konzultant
Mohlo by vás zajímat:
pred-nakupem-koupelny.jpg
Před nákupem koupelny
Na co se připravit, jak postupovat při plánování nové koupelny?
undefined
Grafické návrhy koupelny
Podívejte se na vaši koupelnu dříve, než bude položena jediná dlaždice.
undefined
Katalog koupelny
Prolistujte katalog koupelen a načerpejte inspiraci.
undefined
Stylová řešení koupelen
Inspirujte se u našich designerů a pořiďte si koupelnu bez starostí.
lp-nesvary-stara-kuchyne-min.jpg
Nešvary v koupelnách a kuchyních
Všichni opakujeme chyby, kterých dříve či později začneme litovat.
undefined
2D plánovač koupelen
Hrajte si a navrhujte uspořádání koupelny podle vašich představ.