Barevné kuchyně

Máte rádi barevné kuchyně? Pak zbystřete. Ať už červená, modrá nebo zelená kuchyně, rozhodně jste na stopě trendu. Jaké barvy kuchyně jsou ty pravé? Barvy určují styl a ovlivňují i naši náladu. Pokud toužíte po barevném, svěžím oživení vašeho domova, pak kuchyně je tím pravým místem, kde rozehrát barevnou symfonii. U barevných kuchyní více než kde jinde platí zlaté pravidlo 3 (tedy jedna výrazná barva hlavní a k ní ještě dvě další, pokaždé v menším a menším množství. 

Vybrali jsme pro vás

Casandra Rákosově zelená 776 | Kuchyně LIVING
VÍCE O TÉTO KUCHYNI

A jaké barvy patří do kuchyně?

Především ty z teplé palety odstínů – žlutá, oranžová, červená, okrová, teplejší odstíny růžové nebo meruňková. Podporují chuť k jídlu, dodávají energii a pocitově prohřejí celý kuchyňský prostor. Zamilujete si je v matu i v lesku. Zvláštní kapitolou je červená kuchyně. Pro někoho velmi oblíbená, pro jiného až příliš energická. Zvedne vás ze židle. Zkuste proto tlumenější tóny jako třeba bordó nebo sytou červenou zjemněte pomocí šedé nebo stříbrné. Barevné kombinace jsou oblíbenou volbou ke zjemnění výrazných barev. Doplňte je neutrální barvou jako bílá, smetanová nebo právě šedá. Vyzkoušet můžete i černou. Oblíbené jsou kombinace barevných kuchyní s dřevem, sluší jim i kámen nebo beton.  

Vzdávat se nemusíte ani modré barvy – i když ta ve své podstatě uklidňuje a snižuje i chuť k jídlu, pokud ji doplníte teplými odstíny jako je krémová, vanilková nebo přidáte prvek dřeva, modrá nebude působit chladně. Naopak kombinací s teplými tóny a správným osvětlením, vytvoříte v kuchyni příjemnou, útulnou atmosféru. Pozor na příliš bílé a kov. Ty dokáží z modré kuchyně udělat ledové království.  

Absolutním hitem poslední doby je tmavě zelená, lahvová, olivová nebo šalvějově zelená. Tmavě zelené tóny mají základ v přírodě, kuchyni dodávají jistou dávku extravagantnosti a noblesy zároveň. Zelené obecně sluší kombinace právě s dřevodekorem a kovové akcenty – zlatá, měděná, rosegold. Odlesky interiér prozáří a dodají mu šmrnc. Pastelově zelené odstíny naopak vnášejí do kuchyně jemnost a příjemně uklidňující atmosféru. Milovníci přírodním stylu sáhnou po pastelově zelené kuchyni s dřevěnými prvky nebo akcenty kamene. Zakládáte-li si na originalitě a extravaganci, kombinujte lahvově zelenou se zlatavými kovovými povrchy.  

Náš tip: Při volbě barev myslete na to, aby celý prostor byl propojený společnou linkou. Nesnažte se za každou cenu zkombinovat vzájemně co nejvíc barevných prvků a dekorů. U barevné kuchyně opravdu platí „méně je více“. Doporučujeme držet se s množstvím barev při zemi a spíš vsadit na hru povrchů mat a lesk, díky kterým i se stejným odstínem dosáhnete jiného efektu. 

Vyberte si svou barevnou kuchyni

podkrovni-kuchyne-lp.jpg
Stylové řešení
Podkrovní kuchyně
Zařiďte si útulnou kuchyni v podkroví plnou světlých přírodních tónů
boho-kuchyne-LP-001.jpg
Stylové řešení
BOHO kuchyně
Kuchyně s inspirativní boho atmosférou, co promění vaření v zábavu
Kuchyně Tamara 337
Aqua supermatt
Kuchyně Tamara 340
Černá supermatt
Kuchyně Etna 963
Rezavě červená ultra matná
Kuchyně Etna 964
Minerální zelená ultra mat
Kuchyně Etna 966
Fjordově modrá ultra mat
Kuchyně Casandra 774
Bílá
Kuchyně Whitney
Karmínová
undefined
Bílé kuchyně
undefined
Kuchyně se dřevem
undefined
Černé kuchyně
undefined
Šedé, antracitové kuchyně
undefined
Zelené kuchyně
undefined
Červené kuchyně
undefined
Barevné kuchyně

Projektový konzultant je tu pro vás

Stylová kuchyně bez starostí
 
  • komfortní zákaznický přístup
  • vaše maximální pohodlí a úspora času
  • pravá ruka pro váš projekt

Víme, jak náročná může rekonstrukce vašeho bydlení být. Služby projektového konzultanta vám poskytneme zdarma. Chci vědět více.

Sjednat schůzku

SIKO projektový konzultant
Mohlo by vás zajímat
drezy-blog.jpg
Kuchyňské dřezy
Ani bez drezu sa dokonalá kuchyňa, ušitá na mieru, nezaobíde.
undefined
Dřezové baterie
U nás si vyberete dřezové baterie do kuchyně v desítkách variant.
kouchyne-na-klic.jpg
Obklady do kuchyně
Pomůžeme vám vybrat styl, který bude ladit s celou místností.
kuchyne-na-miru.jpg
Dlažba do kuchyně
Vyberte si dlažbu do kuchyně a určitě neuděláte krok vedle.
undefined
Katalog koupelny
Prolistujte katalog koupelen a načerpejte inspiraci.