Barvy v kuchyni

Barvy v kuchyni tvoří nejen základ stylu, ovlivňují i naši náladu. Jakou barvu kuchyňské linky vybrat, aby vaše nová kuchyně byla moderní a měla šmrnc? Barva stylové kuchyně dotváří celý interiér. V českých kuchyních sice vede bílá barva, díky nám ale zjistíte, že i další barvy jsou pro kuchyni to pravé. Trendy černou, antracitovou nebo šedivou, nadčasový dřevodekor nebo jiné barevné akcenty. Při správném kombinování je vše dovoleno. Jaká barva kuchyně je ta správná? Poradíme vám!

Průvodce barvami kuchyní

Barvu kuchyně vybíráme ve 2 úrovních, barvu kuchyňské linky a barvu stěn v kuchyni. Barvy byste měli vybírat nejen podle toho, jaké se vám líbí, ale také podle toho, zda v kuchyni pouze vaříte, zda je součástí kuchyně i jídelní kout, nebo je kuchyně moderně propojená s obývákem. Při výběru barev myslete také a na to, že správně zvolené barvy dokážou ovlivnit naši náladu nebo dokonce podpořit i chuť k jídlu. Vybíráme barvu kuchyňské linky a barvu stěn v kuchyni.

5 tipů pro použití barev v kuchyni

kontrast-barev-kuchyne.jpg

1. Základní pravidlo „3 a dost“

Zvolte jednu základní barvu kuchyňské linky a k ní pak laďte zbytek. Kombinovat můžete tón v tónu nebo naopak postavit barvy v kuchyni na kontrastech.  

2. Zvolte jeden propojující prvek

Například: zvolili jste v bílé kuchyni dřevěnou pracovní desku? Propojte akcent dřeva celou kuchyní. Trendem je „vytažení“ pracovní desky ve formě obložení kuchyně, pracovní deska tak plynule přechází na zeď, mezi spodní a horní skříňky. Nebo sáhněte po moderních otevřených policích ve stejném dekoru, jako je pracovní deska. 

obklad-kuchyne-v-bavrve-desky.jpg
cerna-kuchyne.jpg

3. Řiďte se velikostí kuchyně

Světlé barvy opticky zvětšují prostor, jsou skvělým pomocníkem pro malé kuchyně nebo kuchyně s malými okny. Tmavé barvy naopak světlo pohlcují, a proto byste je měli používat zásadně ve velkých kuchyních, dostatečně prosvětlených. 

4. Optická hra barev

V případě moderního propojení kuchyně s obývákem vám barvy umožní hrát si s celým prostorem. Můžete ho opticky oddělit nebo propojit tak, aby se kuchyně stala středobodem prostoru nebo naopak nenápadně splynula. Využijte třeba možnosti, poskládat z jednotlivých kuchyňských skříněk i prvky obývákové stěny.  

obyvak-kuchyne.jpg
bezova-kuchyne-obklad-kvetiny.jpg

5. Neutrální kuchyně versus barevné stěny

Dokonalý efekt dokážou v kuchyni zajistit barevné stěny. Odhalené cihly, nápadité marocké motivy, patchwork, kobercové vzory, kámen nebo tapetové motivy plné květin a sytých barev promění každou kuchyni jako mávnutím kouzelného proutku.  

Barva kuchyně. Jakou vybrat?

Barvy v kuchyni tvoří nejen základ stylu, ovlivňují i naši náladu. Jakou barvu kuchyňské linky vybrat, aby Vaše nová kuchyně byla moderní a měla šmrnc? Trendy šedá nebo oblíbená bílá kuchyně?
undefined
Bílé kuchyně
undefined
Kuchyně se dřevem
undefined
Černé kuchyně
undefined
Šedé, antracitové kuchyně
undefined
Zelené kuchyně
undefined
Červené kuchyně
undefined
Barevné kuchyně

Projektový konzultant je tu pro vás

Stylová kuchyně bez starostí
 
  • komfortní zákaznický přístup
  • vaše maximální pohodlí a úspora času
  • pravá ruka pro váš projekt

Víme, jak náročná může rekonstrukce vašeho bydlení být. Služby projektového konzultanta vám poskytneme zdarma. Chci vědět více.

Sjednat schůzku

SIKO projektový konzultant
Mohlo by vás zajímat
undefined
Před nákupem kuchyně
Na co se připravit, jak postupovat při plánování nové kuchyně?
undefined
Stylová řešení kuchyní
Objevte inspiraci pro stylová řešení kuchyní od našich SIKO designérů.
undefined
Grafický návrh kuchyně
Naplánujeme pro vás kuchyni podle vašich představ.
undefined
Kuchyně na míru
Vyberte si ze široké nabídky našich kuchyní na míru.
lp-nesvary-stara-kuchyne-min.jpg
Nešvary v kuchyních
Všichni opakujeme chyby, kterých dříve či později začneme litovat.
undefined
Katalog kuchyně
Prolistujte katalog kuchyní a načerpejte inspiraci.