Upravit filtr

WC


Záchod, záchodová mísa, toaleta, toilette, klozet. Ať už používáte pro WC jakékoliv označení, vždy musí splňovat ty nejvyšší požadavky na hygienický komfort, pohodlí, snadnou údržbu i úsporné splachování. Důležité je i umístění WC. Plánujete WC v koupelně nebo raději samostatné WC, v oddělené místnosti? Podívejte se, mezi jakými typy moderních toalet můžete vybírat a čím se jednotlivé druhy klozetů liší.

WC kombi, volně stojící WC nebo závěsné?

Jednotlivé varianty záchodů se od sebe liší hlavně výbavou. WC kombi má „vše v jednom“. Jde o plně vybavený set záchodové mísy s WC prkénkem a zabudovanou nádržkou na vodu. Výhodou je příznivá cena. Počítat však musíte s větší prostorovou náročností právě kvůli nádržce na vodu, která je umístěná v zadní části toalety. Stojící WC představuje samostatný klozet, bez nádržky na vodu – tu pořídíte samostatně a instalujete ji zpravidla nad toaletu. Závěsné WC mísy jsou keramické záchodové mísy včetně WC prkénka. Závěsná WC mají obvykle skryté uchycení na stěnu, k podomítkové nádržce zabudované ve zdi. Tento typ moderních toalet má úspornější splachování o objemu obvykle 3 a 6l. Často jde o WC bez splachovacího okruhu, označované také jako rimfree nebo rimless. Výhodou takových toalet je především velmi snadné čistění, na toaletní míse se nedrží žádné nečistoty ani bakterie. Moderní závěsná WC jsou nejčastější volbou zejména do novostaveb. Praktickou volbou jsou závěsné WC sety – komplet, který zahrnuje záchodovou mísu, WC sedátko, podomítkovou WC nádržku i dvoučinné ovládací tlačítko na splachování.
U toalet je důležitý hygienický komfort. Skvělou volbou jsou WC s bidetem nebo bidetová sedátka. Jsou vybavena řadou funkcí včetně masážních trysek, sušením a některé i vyhříváním WC prkénka. S komfortem při užívání souvisí i umístění WC. V moderní koupelně s dostatkem prostoru je obvykle toaleta součástí koupelny. Chcete-li mít nikým nerušené soukromí, zvolte raději samostatné WC, oddělené od koupelny, za zavřenými dveřmi.

Správná toaleta uspoří až tisíce korun ročně

S úsporným splachování ušetříte za vodu až tisíce korun ročně. Prozkoumejte WC SAT OptimFlush, nejúspornější WC na světě. Při splachování s pouhými 2,9 litry vody dosáhnete lepších výsledků než běžné WC s 4 nebo 6 litry.
Na místě je řešit i samotný design toalety. Ať máte WC samostatné, v oddělené WC místnosti anebo je toaleta součástí moderní koupelny, je na místě jej sladit se stylem vaší koupelny. Toaletu můžete zvolit klasickou bílou, v oblém tvaru nebo sáhnout po moderním hranatém designu. Moderní koupelny přímo volají po matném povrchu záchodu. Oblíbený trend pro moderní koupelnu je černé WC, v matném povrchu. Koupelně v retro stylu zase sluší bílá retro záchodová mísa, s dřevěným WC sedátkem.

Aktivní filtry:
Štítky:
5 let záruka
Zrušit všechny filtry
576 produktů
Viděli jste 36 z 576 produktů