Upravit filtr

Plovoucí podlahy - Click Systém

Plovoucí podlahy jsou oblíbeným řešením podlahy v našich domovech. Mají totiž řadu výhod, od rychlé pokládky, přes snadnou údržbu i opravu poškozených částí.

Co to je plovoucí podlaha?
Plovoucí podlaha je druh pokládky a umožňuje pokládku podlahy z vinylulaminátu nebo dřeva. Jejím hlavním znakem je, že není nijak pevně spojena s podkladem ani stěnami – proto plovoucí. Naprostá většina plovoucích podlah je tvořena podlahovými lamelami s drážkami, které k sobě zacvaknete pomocí „click“ systému. Jejich pokládku proto zvládne každý zručný domácí kutil. Další variantou jsou lepené podlahy – napevno k podkladu jednotlivé lamely přilepíte, vyžadují rovný a pevný podklad.  

Hlavní výhody, které u plovoucí podlahy oceníte

Plovoučky jsou oblíbené právě pro to, že je snadno a rychle položíte. Díky tomu, že nejsou pevně připevněné k podkladu nevyžadují dokonale rovný podklad. Navíc, plovoucí podlahu můžete položit na stávající podlahovou krytinu. Izolační vrstva, kterou pokládáte pod plovoucí podlahu je tolerantní k drobným nerovnostem i nižší pevnosti podkladu. S podkladovou vrstvou je pak spojená i další výhoda plovoucí podlahy, funguje totiž jako izolační vrstva, a to jak zvuková, tak do jisté míry i tepelná. Plovoucí podlahy jsou také na dotyk teplejší než například dlažba a můžete je položit také na podlahové vytápění. V porovnání s dlažbou navíc plovoucí podlahu v případě poškození určité časti snadno „vyklikáte“, rozeberete, poškozený kus vyměníte a znovu složíte.

  • Cenově příznivá
  • Rychlá pokládka díky „click“ systému
  • Snadná údržba, oprava a demontáž
  • Dobré zvukové a izolační vlastnosti
  • Nižší nároky na podklad – nerovnosti, pevnost
  • Voděodolná varianta laminátové podlahy Water je vhodná i do koupelen

Rozdíly mezi podlahou click a lepenou podlahou jsme pro vás shrnuli v tomto článku.

Jakou plovoucí podlahu vybrat?

Laminátová plovoucí podlaha je cenově dostupná, díky systému click2go je snadno a rychle položená. Široká škála designů ji navíc umožňuje sladit napříč celým interiérem. Využít laminátovou podlahu můžete i do koupelny - použijte voděodolnou variantu laminátové podlahy.

Vinylová plovoucí podlaha představuje odolnější variantu podlahové krytiny. Vinyl můžete položit jak click systémem a získat tak plovoucí podlahu, stejně tak ho můžete i nalepit – tím získáte odolnější variantu lepené podlahy. Vinyl najde své využití v koupelně, kuchyni nebo dalších místnostech a jeho odolnější varianty zvládnou i namáhané komerční prostory.

Dřevěná plovoucí podlaha představuje nejnáročnější variantu plovoucí podlahy jak cenou, tak i nároky na údržbu – dřevo je citlivé na vlhkost, mechanické poškození. Nabízí ale komfort příjemného povrchu a atmosféry.

Aktivní filtry:
Druh pokládky:
click systém
Zrušit všechny filtry
76 produktů
Viděli jste 36 z 76 produktů