Před nákupem koupelny

Nenechte se rozhodit, pokud se úplně necítíte silní v kramflecích při plánování nebo nevíte kde začít. Naši zkušení odborníci jsou tady pro vás. Rádi vám poradíme a vše společně vyřešíme. Náš tým se umí postarat úplně o všechno. Případně si rovnou můžete sjednat schůzku na prodejně.

Sjednat schůzku

A v případě, že jste stále trochu nervózní, co vás na schůzce čeká, co si máte připravit, jak budeme společně postupovat, tak tady jsme pro vás připravili takový malý „tahák“.
pred-nakupem-koupelny-2.jpg

1. Posouzení vašich potřeb a možností

 Pořízení nové koupelny je významný krok, který se nedělá každý den. Je to rozhodnutí, které vás bude provázet životem po mnoho let. Proto je potřeba věnovat mu dostatek času a úsilí. Předtím, než si uděláte konkrétní představu o vaší nové koupelně, odpovězte si na následující otázky:

Chcete stavět novou koupelnu nebo rekonstruovat?
Tedy: máte při tvorbě koupelny (relativně) volnou ruku nebo jste již dopředu omezeni konkrétním prostorem?

Pokud rekonstruovat, chcete měnit dispozice, polohu příček, atd.?
Nebude lepší místo prostého nahrazení starých předmětů novými zamyslet se i nad jiným prostorovým řešením koupelny?

Pokud ano, co vše vám umožňuje daný prostor?
Je potřeba zvážit reálné možnosti prostoru. Znát skladbu příček - jsou zděné, sádrokartonové nebo je to umakartové jádro? Existují omezení ze strany úřadů? Například povolí vám statik nahradit umakartové jádro zděnými stěnami? Kde jsou vývody vody, elektřiny, odpadu? Lze je posouvat?

Co všechno v koupelně chcete mít?
Je potřeba si uvědomit, že nabídka na trhu se za posledních 20 let výrazně změnila. Dovedli jste si před 20 lety představit v koupelně bidet, závěsné WC, pisoár nebo masážní sprchu? Vyhřívanou podlahu? Rohovou masážní vanu? O tom všem a mnohém dalším byste měli nyní přemýšlet. Měli byste mít jasno, co je pro vás priorita. Je ale dobré také vědět, co se vám sice líbí, ale jste ochotni oželet. Postavit koupelnu bez kompromisů se podaří jen zřídkakdy – je tedy potřeba být na ně připraven. Co je pro moji novou koupelnu nejdůležitější?

Rozmysleli jste si uspořádání prostoru nové koupelny? Hrajte si a navrhujte uspořádání nové koupelny podle vašich představ v našem 2D konfigurátoru.

VÍCE O KONFIGURÁTORU

2. Plánování rozpočtu

Jeden prostor má mnoho způsobů využití a tedy i velmi široké rozpětí nákladů na jeho zařízení. Pokud jste si poctivě odpověděli na předchozí otázky, můžeme přikročit ke stanovení přibližného rozpočtu. Začněme tím, že si řekneme, kolik chcete do nové koupelny investovat. Podle toho je potřeba řešit výběr konkrétních předmětů. Věci jsou různě kvalitní a tedy i různě drahé. Vana vás může stát kolem dvou, ale také třeba dvaceti tisíc. Sprchový kout také koupíte za tři, třicet ale také i tři sta tisíc. Vždy je potřeba posuzovat vaše nároky na kvalitu a finanční možnosti. Někdy je lepší si mírně připlatit a získat tak výrobek, který vám bude lépe sloužit a vydrží několikrát déle, než o trochu levnější varianta.

A naopak jsou věci, do kterých je zbytečné investovat přehnané částky. Při stanovování rozpočtu je potřeba si uvědomit, že cena koupelny není tvořená pouze hodnotou materiálu, ale že něco stojí i samotná práce. A pokud nejste opravdu šikovný kutil nebo ideálně přímo zedník, obkladač, instalatér a elektrikář v jedné osobě, pak byste měli vědět, že cena práce zpravidla tvoří větší část ceny nové koupelny. Pokud máte na koupelnu rozpočet například 100 000 Kč, pak minimálně polovinu z této částky bude tvořit cena za odbornou instalaci a montáž. Ano, minimálně polovinu, ale spíš více.

NÁKUP NA SPLÁTKY

pred-nakupem-koupeny-1.jpg