Jak vybrat koupelnový nábytek

Koupelnový nábytek je elegantní i praktický pomocník v každé moderní koupelně. Ukryje vše, co nechceme ukazovat na odiv a zároveň potřebujeme mít po ruce. Dostatek úložného prostoru pro vše potřebné, ať už v závěsné skříňce, stojící na nožičkách nebo skříňce pod umyvadlem určí, jak praktická vaše koupelna bude. Barva a tvar dodá styl. 

Jednoduchý průvodce výběrem koupelnového nábytku

Závěsné skříňky nebo ty stojící, na nožičkách?

Výběr koupelnové skříňky je záležitost nejen designu, ale i praktičnosti a pohodlného přístupu k úložnému prostoru. Svoji roli hraje snadný úklid koupelny. Zvažte, zda budou stát jednotlivé skříňky na nožičkách, na soklu, nebo dáte přednost zavěšeným skříňkám na stěně. Tvar skříněk ovlivňuje jak snadný přístup do skříňky vám umožní. Úzké vysoké skříňky zajistí pohodlný přístup, rohové koupelnové skřínky zase pomohou důmyslně využít jinak prázdný roh.

Náporu vody odolá jen vysoká kvalita nábytku

Myslete na to, kolik členů domácnosti a jak často bude koupelnu používat. Čím větší rušno v koupelně, tím více vody všude okolo. Aby mohl nábytek co nejlépe odolávat náporům vody a vlhka, doporučujeme sáhnout po tom nejkvalitnějším. S dobře ošetřenými hranami proti rozlepení, s využitím PUR lepidla apod., stejně tak s povrchem ošetřeným kvalitním několikavrstvým lakem. Neméně důležité je vybrat nábytek s kvalitním kováním a pojezdy.

Skříňka pod umyvadlo nebo umyvadlo se skříňkou?

Koupelnové skříňky vám pomůžou využít koupelnu do posledního centimetru. Poskytují tolik potřebný úložný prostor. Nejoblíbenější je skříňka pod umyvadlo. Máte tak vše ihned po ruce. Ideálním řešením malé koupelny je skříňka rovnou s umyvadlem. Máte tak jistotu, že k sobě perfektně ladí, rozměrem i stylem. Trend pro moderní koupelnu je deska a umyvadlo na desku. Bohatý výběr dekorů v imitaci dřeva, betonu nebo oblíbené bílé umožňuje dokonale sladit koupelnový nábytek se stylem vaší koupelny.

Vybavení koupelnových skříněk

Vybavení koupelnové skříňky jde ruku v ruce s praktičností. Praktickým pomocníkem jsou skříňky vybavené košem na prádlo ukrytým uvnitř. Nepostradatelným pomocníkem je zrcadlo do koupelny. Potřebujete na sebe vidět. Nezáleží na tom, jestli jde o závěsné zrcadlo, kosmetické zrcadlo nebo rovnou skříňku se zrcadlem. Vždy by mělo být správně osvětlené, nejlépe LED osvětlením.

Nejpoužívanější materiály pro koupelnový nábytek

Do koupelny můžete v zásadě umístit jakýkoliv nábytek. Důležité je, aby materiál nábytku dokázal odolávat vlhkosti. To zajistí jeho povrchová úprava. Nejpoužívanějším materiálem pro koupelnové skřínky je dřevotříska. Samotná dvířka skříněk i přední části zásuvek bývají nejčastěji z lakované nebo dýhované MDF. Do koupelny zařízené v přírodním stylu bude ladit koupelnový nábytek z masivu, exotických dřevin, přírodního ratanu nebo bambusu. Využívá se i dýha. Elegantně vypadá také sklo nebo kámen nebo imitaci betonu. I když koupelnový nábytek spolehlivě odolá vlhkosti, mějte na paměti, že dlouhodobé působení vody nebo časté používání abrazivních přípravků stopy na nábytku prostě zanechá.

undefined

Zvětšete objem úložného prostoru ve své koupelně

Dostatek úložné prostoru v koupelně je nezbytný pro každou domácnost. Čím více lidí koupelnu užívá, tím více úložného prostoru si koupelna žádá. Někdy jedna nebo dvě zásuvky ve skříňce pod umyvadlem zkrátka nestačí. Objem úložného prostoru pohodlně a vkusně zvětšíte pomocí nejrůznějších doplňkových skříněk - závěsnýchvysokých i nízkých. Moderní jsou volně stojící skříňkyregály i otevřené police. Dokonalým pomocníkem jsou skříňky s košem na prádlo uvnitř, taburet na sezení s úložným prostorem i kontejnery na kolečkách. Nejrůznější drobnosti ukryjete do zrcadlové skříňky - galerky.

Zrcadla do koupelny

Bez zrcadla není koupelna koupelnou. Je to náš praktický pomocník a hraje i designovou roli. Různá velikost zrcadla a vhodné nasvětlení dokáže navíc koupelnu opticky zvětšit. Vhodně zvolený design zrcadla pomůže doladit styl koupelny. Nevíte, pro jaké zrcadlo se rozhodnout? Bohatou inspiraci najdete ve stylových koupelnách od našich designérů. Vybrali do koupelen zrcadla zavěšená, lepená přímo na stěnu, zrcadla s rámem i bez rámu, oválná i hranatá zrcadla včetně LED osvětlení. Pokud máte zálusk na něco opravdu originálního, můžete si nechat vyrobit zrcadlo na míru, přesně podle vašich představ. 

ZRCADLA

undefined
undefined

Moderní osvětlení do koupelny

Správné osvětlení do koupelny musí být dokonale funkční, praktické, dokáže si opticky hrát s velikostí prostoru a pomůže navodit i potřebnou relaxační náladu. Je na vás, jakou formu osvětlení zvolíte. Budou to osvětlená zrcadlazrcadlové skřínky s osvětlením, stropní svítidla nebo nástěnná světa? Moderní trend je jednoznačně LED osvětlení, pro svoji vysokou svítivost, energetickou úsporu a životnost. Do koupelny vybírejte vždy osvětlení, které má vysoký stupeň krytí IP - tedy stupeň ochrany před vniknutím vody. Čím vyšší je číslo, tím lepší, těsnější konstrukce svítidla a bezpečnější. 

OSVĚTLENÍ

Stylová koupelna i kuchyně bez starostí

  • komfortní zákaznický přístup
  • vaše maximální pohodlí a úspora času
  • pravá ruka pro váš projekt

Víme, jak náročná může rekonstrukce vašeho bydlení být. Služby projektového konzultanta vám poskytneme zdarma. Chci vědět více.

Sjednat schůzku
SIKO projektový konzultant