text.skipToContent text.skipToNavigation

Fasádní pásky klinker z tradičního přírodního materiálu (pálená hlína) se vyrábějí buď metodou tažením, v tloušťce cca 10-14 mm, které jsou relativně rozměrově přesné, nebo se vyrábějí tzv. ražené pásky, které jsou řezané z ražených cihel v tloušťce cca 23-25 mm, a proto vykazují více rustikální vzhled a určité rozměrové a tvarové odlišnosti.

Spárování se provádí tzv. polosuchou metodou, vtlačováním polosuché spárovací hmoty do spár pomocí speciálního nářadí (spárovací lžičkou). Doporučujeme šířku spáry 10-12 mm.

Doporučené lepící a spárovací hmoty:

Lepidlo Mapei (Keraflex) nebo Ceresit (CM16), min. typ C2TE

Spárovací hmota Quick-Mix (FM) nebo Mapei (Keracolor GG) nebo Ceresit (CE43 a CE35) se sníženým obsahem záměsové vody (do konzistence zavlhlé směsi).

Veškeré obkladové pásky se standardně prodávají v balení se započtenou šířkou spáry (tzn. plocha jakou z daného balení obložíte vč. šířky spáry cca 10 - 12 mm)

Vzhledem k přírodnímu charakteru materiálu (vypálená cihlářská hlína), může docházet ve výrobě k rozměrovým, povrchovým a barevným odlišnostem v jednotlivých dodávkách nebo oproti vyobrazení v katalogu, na stojanech či www stránkách. Na páscích se mohou vyskytovat „setřená“, lehce odřená místa, otřepy a trhlinky vznikající technologií výroby či manipulací, které nesnižují jejich užitnou hodnotu.

Barevné odchylky jsou záměrné a v mezích barevného svérázu daného typu pásku.

Při lepení je nutné celé množství zboží na stavbě připravit předem a odebírat (míchat) pásky z více palet (min. ze tří), při obkládání větších ploch nebo odebírat z více balení (min. ze tří), při obkládání menších ploch. I u jednobarevných typů pásků může mít výsledná plocha melírovaný odstín.

Výsledný vzhled obložené plochy je určen volbou barvy spárovací hmoty a její hrubostí, stejně tak jako tvarem spáry (rovná, půlkulatá, zapuštěná, řezaná atd.)

Filtry

Dle prodejny
nebo
Druh výrobku
Značka
Cena
Design
Série
Určení
Povrch
Tloušťka
Rozměr obkladu, dlažby
Materiál
Barva
 
 
 
 
 

Série Klinker obsahuje tyto produkty

Zobrazeno 1 - 20 z 24 produktů
67 Kč
80 Kč
108 Kč
168 Kč
117 Kč
90 Kč
67 Kč
108 Kč