Doprava ZDARMA od 5 000 Kč | Osobní odběr zdarma na 26 prodejnách

Klinker

Filtry

Dostupnost
Novinka / Výprodej
Cena
Tloušťka
mm
mm
Barva
Druh výrobku
Značka
Série
Design
Materiál
Rozměr
Přesný rozměr
Velkoformát
Tvar
Mrazuvzdornost
Lesk/mat
Nasákavost
Rektifikace
Povrch
Určení
Odstínové kolísání

Fasádní pásky klinker z tradičního přírodního materiálu (pálená hlína) se vyrábějí buď metodou tažením, v tloušťce cca 10-14 mm, které jsou relativně rozměrově přesné, nebo se vyrábějí tzv. ražené pásky, které jsou řezané z ražených cihel v tloušťce cca 23-25 mm, a proto vykazují více rustikální vzhled a určité rozměrové a tvarové odlišnosti.

Spárování se provádí tzv. polosuchou metodou, vtlačováním polosuché spárovací hmoty do spár pomocí speciálního nářadí (spárovací lžičkou). Doporučujeme šířku spáry 10-12 mm.

Doporučené lepící a spárovací hmoty:

Lepidlo Mapei (Keraflex) nebo Ceresit (CM16), min. typ C2TE

Spárovací hmota Quick-Mix (FM) nebo Mapei (Keracolor GG) nebo Ceresit (CE43 a CE35) se sníženým obsahem záměsové vody (do konzistence zavlhlé směsi).

Veškeré obkladové pásky se standardně prodávají v balení se započtenou šířkou spáry (tzn. plocha jakou z daného balení obložíte vč. šířky spáry cca 10 - 12 mm)

Vzhledem k přírodnímu charakteru materiálu (vypálená cihlářská hlína), může docházet ve výrobě k rozměrovým, povrchovým a barevným odlišnostem v jednotlivých dodávkách nebo oproti vyobrazení v katalogu, na stojanech či www stránkách. Na páscích se mohou vyskytovat „setřená“, lehce odřená místa, otřepy a trhlinky vznikající technologií výroby či manipulací, které nesnižují jejich užitnou hodnotu.

Barevné odchylky jsou záměrné a v mezích barevného svérázu daného typu pásku.

Při lepení je nutné celé množství zboží na stavbě připravit předem a odebírat (míchat) pásky z více palet (min. ze tří), při obkládání větších ploch nebo odebírat z více balení (min. ze tří), při obkládání menších ploch. I u jednobarevných typů pásků může mít výsledná plocha melírovaný odstín.

Výsledný vzhled obložené plochy je určen volbou barvy spárovací hmoty a její hrubostí, stejně tak jako tvarem spáry (rovná, půlkulatá, zapuštěná, řezaná atd.)

REKONSTRUUJETE NEBO ZAŘIZUJETE NOVÉ BYDLENÍ?
Jen u nás vyřešíte koupelnu i kuchyni ve vašem oblíbeném stylu. Bez starostí, rizika a bezpečně. Nechte nám na sebe kontakt, zavoláme vám a domluvíme si termín individuální schůzky, která může proběhnout online na dálku.
Sjednat schůzku