text.skipToContent text.skipToNavigation
Doprava ZDARMA nad 6 000 Kč | Přes 40 prodejen po celé ČR

Fasádní pásky klinker z tradičního přírodního materiálu (pálená hlína) se vyrábějí buď metodou tažením, v tloušťce cca 10-14 mm, které jsou relativně rozměrově přesné, nebo se vyrábějí tzv. ražené pásky, které jsou řezané z ražených cihel v tloušťce cca 23-25 mm, a proto vykazují více rustikální vzhled a určité rozměrové a tvarové odlišnosti.

Spárování se provádí tzv. polosuchou metodou, vtlačováním polosuché spárovací hmoty do spár pomocí speciálního nářadí (spárovací lžičkou). Doporučujeme šířku spáry 10-12 mm.

Doporučené lepící a spárovací hmoty:

Lepidlo Mapei (Keraflex) nebo Ceresit (CM16), min. typ C2TE

Spárovací hmota Quick-Mix (FM) nebo Mapei (Keracolor GG) nebo Ceresit (CE43 a CE35) se sníženým obsahem záměsové vody (do konzistence zavlhlé směsi).

Veškeré obkladové pásky se standardně prodávají v balení se započtenou šířkou spáry (tzn. plocha jakou z daného balení obložíte vč. šířky spáry cca 10 - 12 mm)

Vzhledem k přírodnímu charakteru materiálu (vypálená cihlářská hlína), může docházet ve výrobě k rozměrovým, povrchovým a barevným odlišnostem v jednotlivých dodávkách nebo oproti vyobrazení v katalogu, na stojanech či www stránkách. Na páscích se mohou vyskytovat „setřená“, lehce odřená místa, otřepy a trhlinky vznikající technologií výroby či manipulací, které nesnižují jejich užitnou hodnotu.

Barevné odchylky jsou záměrné a v mezích barevného svérázu daného typu pásku.

Při lepení je nutné celé množství zboží na stavbě připravit předem a odebírat (míchat) pásky z více palet (min. ze tří), při obkládání větších ploch nebo odebírat z více balení (min. ze tří), při obkládání menších ploch. I u jednobarevných typů pásků může mít výsledná plocha melírovaný odstín.

Výsledný vzhled obložené plochy je určen volbou barvy spárovací hmoty a její hrubostí, stejně tak jako tvarem spáry (rovná, půlkulatá, zapuštěná, řezaná atd.)

Filtry

Dle prodejny
nebo
Druh výrobku
Značka
Cena
Design
Série
Určení
Tloušťka
Rozměr obkladu, dlažby
Materiál
Barva
 
 
 
 
 
Barva popisná

Série Klinker obsahuje tyto produkty

Zobrazeno 1 - 20 z 24 produktů
65 Kč
89 Kč
65 Kč
88 Kč
49 Kč
88 Kč
99 Kč
129 Kč