Vážení zákazníci, informujte se prosím o otevírací době SIKO prodejen 28. a 29. 9. 2018. Děkujeme.
Staňte se fanouškem
 • Čeština

Nová koupelna krok za krokem

Tento průvodce v sobě obsahuje naše dlouholeté zkušenosti s prodejem koupelen. Koupelnami se zabýváme téměř 25 let a za ta léta víme, jaká úskalí tvorbu nové koupelny provázejí. Pokud půjdete spolu s námi krok za krokem tímto průvodcem, čeká vás na konci vaše nová koupelna taková, jakou jste si vysnili. Pokud byste si něčím nebyli jistí, neváhejte nás kdykoliv kontaktovat. Naši odborní prodejci jsou pravidelně proškolováni tak, aby byli připraveni kvalifikovaně poradit a zodpovědět všechny vaše dotazy.

4 kroky k vaší nové koupelně

Alice Bendová

Alice Bendová

Alice Bendová
Koupelna

1. Inspirace

Objevte a vyzkoušejte si u nás vysněnou koupelnu.

2. Plánování

Co si připravit s sebou na první schůzku?

3. Řešení

Naši odborní prodejci vám s návrhem pomohou.

4. Realizace

Koupelnu vám postavíme na klíč.

1. Inspirace

Ještě před výběrem konkrétních materiálů je dobré si definovat váš způsob života. Někdo v koupelně rád tráví hodně času a má raději romantickou koupelnu v pastelových barvách s rohovou vanou. Jiný zase upřednostňuje rychlou hygienu v minimalistické koupelně tónované do různých odstínů šedé a pouze se sprchovým koutem. Je tedy dobré si rozmyslet, chcete-li relaxovat v romantickém prostředí nebo oceníte přehlednost moderní architektury a designu. V našich prodejnách si tak můžete přednostně prohlédnout pouze ty koupelny, které svým designem odpovídají vaším představám. Pokud si nevyberete z našich vzorových koupelen, sestavíme vám řešení šité přímo na míru. Toto přemýšlení vám určitě usnadní 3D grafické návrhy, které však přijdou ke slovu později.

Simona Krainová

Prodejny SIKO

Přijďte se inspirovat na jednu z více než 50 prodejen SIKO po celé ČR a na Slovensku. Vanu, kout i další vybavení do koupelny si můžete osobně vyzkoušet.

Simona Krainová
Tip pro Vás: Vanu, kout i další vybavení do koupelny si u nás můžete osobně vyzkoušet.

Koupelnová galerie

Se svými tisíci grafickými návrhy je naše koupelnová galerie nejen plná inspirace, ale představuje i zdroj užitečných tipů či podnětů. 

www.koupelnova-galerie.cz

Koupelnová galerie
 Web SIKO

www.siko.cz

Nabídka sortimentu se rozšířila jak v oblasti vybavení koupelen a kuchyní, tak i souvisejících produktů, jako jsou např. dveře.

2. Plánování

Je potřeba si uvědomit, že nabídka na trhu se za posledních 20 let výrazně změnila. Dovedli jste si před 20 lety představit v koupelně bidet, závěsné WC, pisoár nebo masážní sprchu? Vyhřívanou podlahu? Rohovou masážní vanu
O tom všem a mnohém dalším byste měli nyní přemýšlet. Měli byste mít jasno, co je pro vás priorita. Je ale dobré také vědět, co se vám sice líbí, ale jste ochotni oželet. Postavit koupelnu bez kompromisů se podaří jen zřídkakdy – je tedy potřeba být na ně připraven. 

Plánování koupelny

Tip pro vás:

Vaše první cesta by měla vést na www.siko.cz a tam se za pomoci 2D plánovače koupelen zamyslet nad dispozičním řešením koupelny. Plánovač koupelen vám pomocí několika kliknutí umožní poskládat si koupelnu podle vašich představ. Snadno tak zjistíte, co se vám do koupelny vejde a co je již nad její prostorové možnosti.

Co si připravit na první schůzku?

 • Plán rozpočtu
 • Půdorys koupelny
 • Umístění oken, dveří
 • Rozvody vody, elektřiny, topení, odpadů
 • Možnost stavebních úprav
 • Představa o stylu koupelny
 • Co vše v koupelně chcete mít (vana, sprcha)
 • Kdo bude koupelnu využívat
 • Požadovaný termín realizace

Rozpočet

eden prostor má mnoho způsobů využití a tedy i velmi široké rozpětí nákladů na jeho zařízení. Pokud jste si poctivě odpověděli na předchozí otázky, můžeme přikročit ke stanovení přibližného rozpočtu.

Začněme tím, že si řekneme, kolik chcete do nové koupelny investovat. Podle toho je potřeba řešit výběr konkrétních předmětů. Věci jsou různě kvalitní a tedy i různě drahé. Vana vás může stát kolem dvou, ale také třeba dvaceti tisíc. Sprchový kout také koupíte za tři, třicet ale také i tři sta tisíc. Vždy je potřeba posuzovat vaše nároky na kvalitu a finanční možnosti.

Někdy je lepší si mírně připlatit a získat tak výrobek, který vám bude lépe sloužit a vydrží několikrát déle, než o trochu levnější varianta. A naopak jsou věci, do kterých je zbytečné investovat přehnané částky.

Při stanovování rozpočtu je potřeba si uvědomit, že cena koupelny není tvořená pouze hodnotou materiálu, ale že něco stojí i samotná práce. A pokud nejste opravdu šikovný kutil nebo ideálně přímo zedník, obkladač, instalatér a elektrikář v jedné osobě, pak byste měli vědět, že cena práce zpravidla tvoří větší část ceny nové koupelny. Pokud máte na koupelnu rozpočet například 100 000 Kč, pak minimálně polovinu z této částky bude tvořit cena za odbornou instalaci a montáž. Ano, minimálně polovinu, ale spíš více.

Pokud nemáte dostatek volných finančních prostředků, jsme schopni vám vyřídit rychlý úvěr u společnosti CETELEM.

3. Řešení

Máte vybráno? Určitě ale ještě existují nějaké pochybnosti nebo jste minimálně zvědaví, jak vaše koupelna bude vypadat. Na naší prodejně si společně s odborným prodejcem připravíte podklady pro náš tým grafiků, kteří vám zpracují a zašlou 3D grafické návrhy. Vaši koupelnu tak můžete vidět ještě před položením první obkladačky. A v Siku navíc v bezkonkurenční fotografické kvalitě. Tato služba vám také zcela jistě pomůže vyřešit případné otazníky – co s čím lépe ladí, jak bude daná změna vypadat ve skutečnosti a tak dále. 

 • Nejste rozhodnuti, který druh obkladu se bude do vaší koupelny nejlépe hodit? 
 • Chcete se ujistit, že volba obkladu a jeho skladba je přesně to, co si přejete?
 • Nevíte, jestli se vám vedle plánované vany vejde ještě automatická pračka?

Více ke grafickým návrhům ZDARMA

4. Realizace - kouepelna na klíč

Důležitá součást procesu tvorby koupelny je samotná realizace. Pokud nemáte nikoho, kdo vám ji provede, obraťte se na naše odborné prodejce a ti vám vysvětlí podmínky SIKO realizací. Nabídka SIKO realizací koupelen platí na většině prodejen SIKO, aktuální výčet prodejen, kde tuto službu poskytujeme, naleznete na rekonstrukce.siko.cz.

Více o koupelně na klíč

Sdílejte na