Podlahy do kuchyně

Vyřešili jsme za vás otázku, jakou podlahu použít do kuchyně. Podlaha do kuchyně může být vinylová, laminátová i dřevěná. Vyberte tu pravou podlahovou krytinu.  

Každá podlahová krytina má svá specifika a je jen na vás zvážit, jaká podlaha bude pro vás a vaši kuchyni optimální. Dnes už se nemusíte bát toho, že byste v kuchyni museli použít kvůli vlhkosti nebo odolnosti jinou podlahovou krytinu, než ve zbytku interiéru.  

undefined

Plovoucí nebo lepená podlaha? 

Klik a je to. Pokládat můžete bez lepení, tím získáte oblíbenou plovoucí podlahu, kterou právě díky systému „click“ položí každý zručný kutil sám. Výhodou klikací podlahy je, že ji v případě poškození některé části snadno rozeberete, kousek vyměníte a znovu složíte.  

 Zvolit ale můžete i lepené podlahy, díky kterým získáte podlahu s lepším vedením tepla a sníženou hlučností. V případě opravy potřebný kus vyříznete a nalepíte nový. 

Všechny tyhle varianty podlah se do kuchyně náramně hodí. Abyste měli rozhodování co nejsnazší, připravili jsme pro vás malého průvodce možnostmi. 

CHCI VĚDĚT VÍCE

Vinylová podlaha do kuchyně 

Vinylová podlaha díky svojí 100% odolnosti vůči vodě přímo nabádá k využití v kuchyni a pro kuchyni je jednou z nejideálnějších variant. Její dokonale autentický povrch je příjemně hřejivý a dá se kombinovat s podlahovým vytápěním. U vinylové podlahy oceníte především její vysokou odolnost a   snadnou údržbu. V případě, že se její část poškodí, snadno ji vyměníte za novou. Vinylové podlahy přináší širokou škálu designů i povrchů, takže je bez problémů sladíte k moderní kuchyni nebo kuchyni v retro stylu. Sáhnete po nadčasovém dřevu nebo trendy kamenných imitacích v antracitových tónech? 

VINYLOVÉ PODLAHY
vinylova-podlaha-do-kuchyne.jpg
laminatova-podlaha-do-kuchyne.jpg

Laminátová podlaha do kuchyně 

Už dávno neplatí, že laminátová podlaha se do kuchyně nehodí. Za nás je laminát v kuchyni dobrým parťákem, hlavně pokud je to voděodolná laminátová podlaha. Voděodolná laminátová podlaha má tvrzené jádro na bázi dřeva a přináší vysokou odolnost vůči vodě – odolá vodě až 100 hodin, to jsme za vás otestovali. Už se tedy nemusíte bát toho, že by se laminátová podlaha v kuchyni zvlnila nebo by spáry vlivem vody nepěkně nabobtnaly. I u laminátové podlahy oceníte, že díky zámku 1click2go podlahu snadno rozeberete a vyměníte případně poškozený kousek za nový.  

LAMINÁTOVÉ PODLAHY

Dřevěná podlaha do kuchyně 

Mějte kousek přírody i u sebe v kuchyni. Dřevěné podlahy patří k těm nejoblíbenějším, jsou trendy, navozují příjemnou atmosféru. Hlavní charakteristikou dřevěné podlahy je hřejivý příjemný povrch, výborná akustická a tepelná izolace, navíc se dobře snáší s podlahovým topením. To oceníme hlavně v kuchyni, kde se často pohybujeme bosky. V průběhu let dřevěná podlaha pracuje, proto je třeba, abychom o ni, obzvláště v kuchyni, dobře pečovali. Z možných podlah do kuchyně je dřevo nejcitlivější z pohledu vlhkosti i mechanického poškození, opravíte ji však přebroušením. Proti „malým“ nehodám s vodou dřevěnou podlahu spolehlivě ochrání vhodná povrchová ochrana olejem nebo lakem. 

DŘEVĚNÉ PODLAHY

drevena-podlaha-do-kuchyne.jpg
dlazba-do-kuchyne.jpg

Dlažba do kuchyně 

dlažba do kuchyně bude na podlaze dělat opravdovou parádu. Hlavně díky nekonečnému množství provedení tvarů, barev, povrchů i velikostí. Na své si přijdou milovníci velkoformátů i drobných tvarů, třeba v oblíbených hexagonech. Trendy hlavně do útulných kuchyní jsou marocké nebo patchworkové vzory. Opulentním kuchyním sluší velkoformáty s hranou delší než 60 cm nejčastěji v provedení mramor nebo kámen. Dlažba odolá vodě, při zvolení správné tvrdosti odolá i mechanickému poškození. Její největší nevýhodou je, že studí a v případě poškození se hůře vyměňuje. Doporučujeme zvolit protiskluznou dlažbu, která zajistí, že neuklouznete v případě kdy něco ukápne nebo se vyleje.   

DLAŽBY DO KUCHYNĚ

Projektový konzultant je tu pro vás

Stylová kuchyně bez starostí
 
  • komfortní zákaznický přístup
  • vaše maximální pohodlí a úspora času
  • pravá ruka pro váš projekt

Víme, jak náročná může rekonstrukce vašeho bydlení být. Služby projektového konzultanta vám poskytneme zdarma. Chci vědět více.

Sjednat schůzku

SIKO projektový konzultant