Povrchové úpravy dveří

Každá miestnosť v byte, dome, komerčnej budove alebo vo verejných priestoroch má odlišné potreby z hľadiska životnosti, odolnosti aj z hľadiska dizajnu. Nižšie vám predstavíme jednotlivé rady povrchových úprav podľa vlastností, odporúčaného používania a výrobných postupov.

Fóliované dveře

Fólie patři mezi nejpoužívanější povrchy na interiérových dveřích. Zákazníkům nabízíme obrovskou škálu moderních dekorů. V nabídce máme různé druhy fólií. Základní, pro méně namáhané interiéry, nebo odolné 3D fólie, které jsou vhodné i pro namáhanější interiéry.

Fóliovaný povrch však představuje ekonomicky výhodnou variantu a díky široké barevné škále a 3D efektu (věrná imitace dřeva) patří mezi nejprodávanější dekory v naší nabídce.

undefined
undefined

Laminované dveře

 • Jednoduše se udržuje.
 • Je stálobarevný (nepůsobí na něj UV záření).
 • Je velmi odolný proti mechanickému poškození (poškrábání, oděru, nárazům).
 • Odolný vůči čisticím prostředkům.
 • Použití v domácnostech s malými dětmi či domácími mazlíčky.
 • Možné použít i ve veřejných objektech.

Lamináty – Lamistone, Silkstone a CPL: Povrchy 0,2 a 0,5 mm jsou nejmodernější materiály. Při výrobě některých povrchů se využívají nanotechnologie s dokonalým 3D efektem tisku. Laminát je velmi příjemný jak na pohled, tak i na dotek a uživatelsky velmi populární. Je určen pro bytovou výstavbu. CPL (laminát) – Continously Pressed Laminate (kontinuálně lisovaný laminát) – má několik vrstev papíru napuštěného vytvrditelnou pryskyřicí, při výrobě tyto materiály prochází vyhřívaným lisem. Laminovaný povrch může být hladký nebo strukturovaný. Mezi nejznámější patří dezén hladký bez póru a nově se používají strukturované povrchy s 3D efektem, které věrně imitují přírodní materiál. Mají běžně tloušťku +/-0,2 mm, 0,5 mm až 0,7 mm. Tento materiál je tedy výrazně odolnější proti mechanickému poškození a oděru než impregnovaná fólie.

HPL: Povrch dveří HPL – High Pressure Laminate (vysokotlaký laminát). Na rozdíl od běžného laminátu se vyrábí odděleně, posléze se samostatně lepí na nosný materiál. V případě výroby dveří je to MDF nebo HDF deska. Jedná se o tvrdší a silnější povrch než klasický laminát, HPL známe např. jako povrch kuchyňských desek. Dveře v tomto povrchu jsou v současné době nejoblíbenější a nejprodávanější díky nejlepšímu poměru kvality a ceny. Jedná se o velmi tvrdý materiál o tloušťce 0,7–1 mm. V naší nabídce najdete nepřeberné množství odstínů a barev. V případě, že chcete dveře do domácnosti, které Vám vydrží na věky, je HPL povrch správná volba.

Lakované dveře

 • Oživení interiéru dveřmi v žádaných odstínech
 • Exkluzivní barevný lak v několika vrstvách s UV tvrzením
 • Široká kombinovatelnost s nejrůznějšími druhy interiérů
 • Používáme ekologické, vodou ředitelné barvy

Povrch lakovaných dveří tvoří vodou ředitelná barva nanášená v několika vrstvách v závislosti na zvoleném odstínu. Vybírat lze takřka z celé stupnice barev RAL nebo NCS. Této velmi kvalitní (oproti běžným barveným dveřím na trhu) odolné povrchové úpravy dosahujeme individuálním ručním několikanásobným stříkáním vysoce odolné UV barvy. Zásadně nepoužíváme syntetické laky škodlivé k přírodnímu prostředí, ale ekologické – vodou ředitelné.

Modelové řady stříkaných dveří NATUREL dokazují, že i interiérové dveře barvené /lakované mohou být populární. Díky trendu bílých lakovaných dveří patří vyráběné produkty k velmi žádanému zboží. V interiéru barevné dveře skvěle vyniknou se zárubněmi ve stejném trendy odstínu dle nabídky RAL nebo NCS.

undefined
undefined

Dýhované dveře

 • Jedinečná kresba a neopakovatelná struktura.
 • Specifická barevnost dle typu dřeviny.
 • Přírodní materiál opatřený UV lakem pro stálost vzhledu.

Dýha je tenký plát dveří – dýha – je tenký plát masivního dřeva, který se vyrábí v různých tloušťkách (např. 0,6 mm – 1,5 mm – 2 mm) a lepí se na nosný materiál. V případě výroby dveří je to MDF nebo HDF deska. Tím vznikají ploché dýhované desky, které jsou základním materiálem pro výrobu dýhovaných dveří. Každá dřevina je charakteristická svojí barvou a kresbou. Kresbu určuje průběh vláken v listu dýhy. Přírodní dřevo, ze kterého je dýha vyrobena, je jediný obnovitelný a všestranně ekologický zdroj, z něhož se dají vyrobit dveře. Díky modernímu technologickému zpracování se vyznačuje výbornou mechanickou odolností, kterou podporují vrstvy vysoce tvrdého povrchového UV laku. Má vysokou odolnost proti běžným chemikáliím používaným v domácnosti. Je vhodná pro všechny typy budov. V nabídce dveří Naturel nabízíme sérii dveří Grant v přírodní dubové dýze v několika provedeních.

Projektový konzultant je tu pro vás

Stylové dveře bez starostí
 
 • komfortní zákaznický přístup
 • vaše maximální pohodlí a úspora času
 • pravá ruka pro váš projekt

Víme, jak náročná může rekonstrukce vašeho bydlení být. Služby projektového konzultanta vám poskytneme zdarma. Chci vědět více.

Sjednat schůzku

konzultant-dvere.jpg
Mohlo by vás zajímat
undefined
Obložkové zárubně
Široká nabídka obložkových zárubní skladem.
undefined
Kliky a kování
Pro dlouhodobou bezproblémovou funkčnost dveří je důležité vybrat kvalitní kliku.
undefined
Skleněné dveře
V nabídce čiré nebo mléčné sklo. Vybrat si ale můžete také sklo hnědé nebo grafitové.
undefined
Zaměření a montáž dveří
Profesionální provedení vám zaručí dlouhodobou spokojenost.
katalog-dvere-podlahy-cz.jpg
Katalog dveře, podlahy
Prolistujte katalog dveří a podlah a načerpejte inspiraci.