Protéká vám záchod? Na nic nečekejte, opravu zvládnete.

Protékající záchod je nepříjemnost, se kterou se ve své domácnosti setká jednou za čas každý z nás. S opravou protékající toalety rozhodně neotálejte, záchodem může protéct až 40 litrů vody za hodinu a to už je znát na spotřebě vody i na vaší peněžence. Pokud chcete, aby vás oprava protékajícího WC ničím nepřekvapila, jste tu správně.  

nadrzka.jpg

Protéká mi kombi WC nebo jakákoliv volně přístupná nádržka

V tom případě se nebojte pustit do opravy protékající nádržky WC sami. Je to poměrně jednoduché a i s menší dávkou zručnosti to určitě zvládnete. 

 1. Odklopte víko nádržky. Zpravidla lze víko odklopit po odšroubování splachovacích tlačítek. Po odklopení víčka věnujte pozornost hladině vody v nádržce. 
 2. Pokud už na první pohled vidíte, že hladina vody v nádržce je příliš vysoko, napovídá to, že vadný bude pravděpodobně napouštěcí ventil a voda proudí do nádržky bez zastavení. 
 3. Zastavte přívod vody do nádržky. Jednoduše zavřete roháček u napouštěcí hadičky. 
 4. Počkejte cca 10 minut 
  • Pokud voda opět klesne a záchod přestane protékat, potvrdili jste problém u napouštěcího ventilu (nachází se nejčastěji na boku nádrže).  
  • Pokud po zavření roháčku došlo k tomu, že voda v nádržce klesla příliš nízko a toaleta stále protéká, potvrdili jste problém s vypouštěcím ventilem (zpravidla je ve středu nádrže). 
 5. Vymyjte nádržku včetně splachovacího systému. V nádržce se v průběhu času a v závislosti na tvrdosti vody usazuje vodní kámen a další nečistoty, které ovlivňují funkčnost celého splachovacího systému. Na umytí vám stačí běžný saponát. Pozornost věnujte i sítkům, které jsou součástí napouštěcích ventilů a mají zabraňovat proniknutí nečistot do nádržky. Pokud problém přetrvá i po vyčistění všech částí, nezbývá než vadný ventil vyměnit. 
 6. Ať už plánujete vyměnit napouštěcí nebo vypouštěcí ventil, vyfoťte celý splachovací systém a fotky ukažte na prodejně nebo zašlete našemu zákaznickému servisu, s nákupem nového napouštěcího ventilu i vypouštěcího ventilu vám pomůžeme a podle fotky i dokážeme určit, jaký konkrétní ventil bude pro vaši toaletu ten pravý. Ujistěte se, zda je součástí vypouštěcího ventilu i nové splachovací tlačítko, je možné, že jej budete potřebovat. Pořídit si můžete i vypouštěcí ventil spolu s tlačítkem.   

Kde se který ventil nachází? I když vnitřky nádržek se od sebe samozřejmě liší, pozice ventilů jsou vesměs stejné. Takhle třeba vypadá průřez nádržky Alca. 

Celý proces splachování pak krásně znázorňuje video našeho dodavatele Falcon
undefined
Náš tip: životnost toalety i funkčnost splachovacího systému prodloužíte, pokud alespoň jednou za rok nádržku otevřete, vymyjete a opláchnete všechny části. Jak už víte sami, je to jednoduché. 
Jiří Lepič
Vedoucí product manager

Protéká mi WC s nádržkou pod omítkou

U závěsných záchodů jsou nádržky zpravidla umístěné vkusně pod omítkou. I přes snadný přístup k podomítkovému modulu přes splachovací tlačítko vyžaduje rozebrání splachovacího systému už větší manuální zručnost. V případě protékajících závěsných WC s podomítkovým modulem doporučujeme obrátit se na odborníka, ideálně instalatéra proškoleného pro danou značku. Pokud jste záchod s nádržkou nakoupili u nás, nejlépe bude, když kontaktujete náš zakaznický servis.   

geberit-nadrzka.jpg
uspora-vody-kalyxx.jpg

Zabojujte s vodním kamenem (ne)jen v nádržce WC

Tvrdost vody a vodní kámen ovlivňuje životnost všech domácích spotřebičů, včetně nádržek našich toalet. Tvrdá voda má přímý vliv i na funkci splachovacího systému. V dnešní době však můžete bojovat i s tvrdou vodou elegantně a bez zbytečné chemie. Systém IPS KalyxX vás úsporně, šetrně a bez chemie zbaví vodního kamene. Stačí ho nainstalovat na vodovodní potrubí přívodu vody do vašeho domu či bytu. KalyxX při průtoku vody ovlivňuje díky umístěným elektrodám strukturu minerálů ve vodě, vodní kámen tak mění svou strukturu z tvrdého kalcitu na jemný prášek aragonit. Další variantou je umístění unikátního IPS ball do splachovací nádržky. Ball přitahuje vodní kámen na své spirály, zabraňuje tak usazování vodního kamene přímo v nádržce, navíc vydrží až 10 000 spláchnutí, a to se rozhodně vyplatí. 

Stylová koupelna i kuchyně bez starostí

 • komfortní zákaznický přístup
 • vaše maximální pohodlí a úspora času
 • pravá ruka pro váš projekt

Víme, jak náročná může rekonstrukce vašeho bydlení být. Služby projektového konzultanta vám poskytneme zdarma. Chci vědět více.

Sjednat schůzku
SIKO projektový konzultant