Rodina

rodina-1200.jpg

Rodina

Společnost SIKO založila rodina Valových roku 1991 v jihočeských Čimelicích. 

Když tehdy vystavovali zboží před garáží rodinného domu, kde začínali, nikdo by nehádal, že budují základy miliardové společnosti.
Ten příběh je přitom zdánlivě fádní. Je jen o odvaze, energii, nezdolnosti a síle jedné české rodiny splnit si „americký sen“ v českých podmínkách.

Zakladatelka Jaroslava Valová

Jaroslava Valová založila v roce 1991 firmu SIKO. V roce 2015 došlo k obměně rolí a předala vedení firmy svým třem dětem.

Za svoji manažerskou práci získala řadu prestižních ocenění, stala se Manažerkou roku 2013, dlouhodobě patří mezi TOP ženy českého byznysu, za rok 2014 - obsadila první příčku v Ocenění Českých Podnikatelek v kategorii velká společnost. V roce 2017 se stala vítězkou TOP ŽENY kategorie byznys - podnikatelka a v r. 2018 byla vyhlášena Manažerkou čtvrtstoletí, jako jediná žena.

jaroslava-valova-1200-lp.jpg
tomas-vala-1200.jpg

CEO Tomáš Vala

Tomáš Vala je od roku 2015 generálním ředitelem rodinné firmy SIKO, nejsilnějšího retailera s vybavením pro koupelny, kuchyně a interiér na českém i slovenském trhu. Firma dosahuje obratu 6 mld Kč, má přes 50 prodejen a 1000 zaměstnanců. Ve vedení převzal štafetu po zakladatelce firmy, Jaroslavě Valové.

Firmu úspěšně digitalizoval. Skrze investice do francouzského e-shopu LIVEA rozvíjí e-commerce aktivity v západní Evropě, kde chce být první volbou v digitální inspiraci v interiérech. Díky vstupu do švýcarské společnosti Swiss Aqua Technologies SIKO expanduje i na globální trh prostřednictvím vlastních patentovaných produktů dodávaných do více než 70 států světa. V roce 2020 Tomáš Vala získal ocenění Vizionář roku v prestižní soutěži Manažer roku. Angažovanost Tomáše Valy se významně promítá i do sociální sítě profesionálů - Linked In. Patří mezi TOP 10 nejvlivnější CEO na Linked In, v České republice.


  oficiální LinkedIn profil Tomáše Valy >>

Víťa Vala

Předseda představenstva a ředitel pro strategii SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚ.

Víťa Vala se účastnil celého SIKO projektu hned po návratu z USA od roku 1993. Již z Ameriky posílal dopisy o potřebě rozšiřování sítě přes franchising, což pak pomohl po návratu naplňovat. V prvních letech se také významně podílel na expanzi firmy do velkoobchodu po celé republice. Ještě v devadesátých letech začal pravidelně navštěvovat zahraniční veletrhy včetně Číny, Indie či USA a významně tak pomohl budování privátních značek a exkluzivních zastoupení renomovaných brandů pro SIKO na trhu v ČR a SR. V poslední době byl např. iniciátor vzniku ELITE BATH, studia luxusních koupelen, a významně se podílí na rozvoji developerských projektů v rámci SIKO byznysu. Víťa rozšiřuje rodinný business i do dalších oblastí. Je např. duchovní otec originálního projektu nájemního bydlení v České Republice - Luka Living. V květnu r. 2020 se stal prvním prezidentem nově vzniklé Asociace nájemního bydlení. Víťa byl také iniciátorem založení sdružení českých rodinných firem - Family Business Network, je jejím zakládajícím členem i zároveň členem představenstva.

vita-vala-1200-lp.jpg