Staňte se fanouškem
  • Čeština

Před SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚ

Jaroslava Valová  |  Před SIKO  |  Historie SIKO  |  Katalogy  |  Slovo na závěr 

1991

Bylo založeno SIKO

Touhu podnikat měla Jaroslava vždycky, plně projevit se však mohla až po pádu komunismu. V roce 1991, ve svých 44 letech, se Jaroslava Valová rozhodla pustit na doporučení známého do pro ni cizího, ale prý perspektivního, oboru. Společně se svým manželem založila firmu SIKO na prodej Stavebních Izolací, Keramiky a Obkladů, z čehož se složil dodnes používaný název. A to přesto, že stavební izolace se nakonec nikdy prodávat nezačaly. První prodejnu o rozloze 40 m2 vybudovali na náměstí v Čimelicích.

1980-1990

Trabantem pod stan u Balatonu

Smysl pro podnikavost a neochota přizpůsobit se standardům komunistického režimu se u celé rodiny projevily již v této době hlubokého komunismu. Aby si mohli dopřát alespoň jednou za rok dovolenou a vydat se deset let starým trabantem pod stan na Balaton do Maďarska, přivydělávali si rychlením narcisů, prodejem skalniček, chovem ovcí a prodejem padaných jablek. Ruku k dílu přiložili nejen rodiče, ale i děti. Práce a skromný způsob života, naplněný však množstvím sportovních aktivit se staly samozřejmou součástí všedních dní celé rodiny a základem budoucích úspěchů.

Rodina na vodě  Vítězné pádlo Touha po vítězství Společně na kolech Ruku k dílu přiložili nejen rodiče, ale i děti Ruku k dílu přidal každý Práce jsme se nebáli od malaTety medaileZleva: Tomáš, Víťa, Jana s milovaným trabantem S trabantem až k moři do Řecka

1977

narodila se Jana Valová, předsedkyně dozorčí rady SIKO

 

1973

narodil se Tomáš Vala, generální ředitel SIKO

 

1971

narodil se Víťa Vala, ředitel pro strategii SIKO

Promoce Jaroslavy a Vítězslava Valových, miminko v bílém je Víťa.

Promoce Jaroslavy a Vítězslava Valových, miminko v bílém je Víťa

1947

narodila se Jaroslava Valová, zakladatelka SIKO

1953 - Zakladatelka SIKO (uprostřed)

1934

narození Ludmily, starší sestry Jaroslavy Valové

Ludmila Polesná byla se svými šesti tituly mistryně světa nejúspěšnější světovou kajakářkou na divoké vodě šedesátých let. Za svou 18letou sportovní karieru získala ještě dalších 61 medailí z mistrovství světa i republiky. Svůj příběh sepsala v knize „Hranaté medaile“.

Ludmila Polesná v akci na Mistrovství světa 1967 na Lipně Na fotce zleva dvanáctiletá žákyně Sokola v žákovském kroji Ludmila Štyndlová (později Polesná), vedle ní v bílém obleku devítiletý princ Karel Schwarzenberg, a v druhé části fotky se jeho šestiletý bratr, princ Bedřich, připravuje k výkonu při dětských hrách Ludmila Polesná na stupních vítězů poprvé jako mistryně světa 1961 v Drážďanech Takto vypadalo ubytování a stravování na MS 1969 v St. Bourgu ve Francii Ludmila Polesná a její sbírka medailí

1933

narození Jany, nejstarší sestry Jaroslavy Valové

Jana je aktivní sportovkyně a v roce 2009 dokonce získala ocenění „Čestná občanka města Dobříše“ za aktivní společenskou a tělovýchovnou činnost až do vysokého věku. Ve svých 80 letech lyžuje na alpských sjezdovkách, cvičí v Sokole, kde v dětství začínala, a pořádá zájezdy se svou cestovní kanceláří.

Sdílejte na