Právě teď v e-shopu doprava ZDARMA při objednávce nad 3 000 Kč!
Staňte se fanouškem
  • Čeština

Trendy 2017 v obkladech a dlažbách

Víme, jaké budou trendy a co bude "in" v obkladech a dlažbách v nadcházející sezóně 2017.  Podívejte se! To si nesmíte nechat ujít.

Již tradičně se koncem září italská Bologna, díky veletrhu CERSAIE, stává mekkou pro milovníky designu a novinek ve vybavení koupelen, zejména pak v obkladech a dlažbách. Tento mezinárodní veletrh jednoznačně určuje trendy na nadcházející období, sezónu 2017. A to si prostě nemůžeme nechat ujít!
Množství inspirace, která nás obklopovala, bylo nepřeberné. Vyjádřeno v řeči čísel - 852 vystavovatelů nejnovějších trendů ve vybavení koupelen, ze 43 zemí světa, na 156.000 m2 výstavní plochy. Mezi vystavovateli nechyběl žádný z významných světových hráčů. 

Jaké TRENDY budou tedy převládat v nadcházející sezóně? Nechte se inspirovat!

Přírodní, zemité tóny, dřevo a beton

Většina vystavených expozic se drží v barevnici zemitých a přírodních odstínů. Jednoznačně převládá dřevodekor a imitace betonu. Máte-li rádi minimalistický styl, kde se často využívá podhledový beton, můžete sáhnout i po obkladech v imitaci betonu. Mají k tomuto stylu velmi blízko.

  

Na výsluní se stále drží neutrální barvy jako je hnědá, šedá, bílá, černá a jejich odstíny. Výrazné barevné tóny se prezentují jen velmi okrajově.

 

 

Velké formáty vedou 

Absolutní prim potvrdily velké formáty (nejčastěji např. 75x150, 120x240, 90x90 atd.), v kontrastu pak i malé „cihličky“ – 10x30, 10x20, mozaiky či obklady cca 10x10 cm. Musíme konstatovat, že pestrost a nápaditost struktur i dekorů velkých formátů byla opravdu velmi vydařená.
Naopak  hit posledních řekněme 2 ročníků veletrhu, hexagon či patchwork v typicky výrazně barevné škále, se objevují se jen zřídka.

 

Pytlovina, tvíd anebo káro?

Nepřehlédnutelných typem dekoru obkladů či dlažeb se stala imitace nejrůznějších typů textilií. Převládá dezén hrubých textilií jako je juta, pytlovina, objevuje se také tvíd a další. Dlažba s designem textilie vytváří v ploše dojem, iluzi koberce.

     

 

Složte  PARKETOVÝ VZOR

Tento trend je patrný jak u prken, cihliček, tak u malých formátů. Charakteristickým prvkem je především kombinace světlých a tmavých barev, včetně odlišných struktur, vytvářející vzájemně výrazný kontrast.    

   

 

"Plechová" podlaha i stěna? Může být! ...do obýváku, chodby nebo i koupelny 

Moderním trendem jsou dlažby v dokonalé imitaci ocelových či zkorodovaných desek,  v bronzové nebo platinové barvě. Velmi často s přiznanými škrábanci či známkou broušení, opotřebení až koroze.  

 

Dlažba v imitaci kovu dokonale kopíruje jeho odlesky. V kombinaci s tradičními materiály vytváří interiér s prvky industriálního stylu. 

 

 

 

 

 

 

 

Jako malířské plátno

Velké formáty s obrazovými dekory. Ať už textury rostlinného, abstraktního typu nebo imitace akvarelové malby.

   

 

DŘEVO a jeho dokonalá imitace

Trend imitace prken, dřeva je stále populární. Především "dřevěné" plochy, které plynuje přecházející z podlahy na stěny. Dřevo prostor příjemně pocitově zateplí.

  

 

3D efekt stěnu doslova rozpohybuje

Geometrické a lineární tvary. Reliéfní, plastické povrchy, trojrozměrné tvary, často seskládané v kontrastu (mat x lesk, reliéf x hladký povrch) vytváří optický 3D efekt. Modernímu interiéru tak vtisknou punc elegance a originality. Minimalistické domy a architektura, kde se hojně používá pohledový beton, mají k obkladům v dekoru betonu hodně blízko. Keramické obklady s 3D efefektem se mohou skvěle hodit jako doplněk, s využitím na menším prostoru, případně jen na jedné stěně či jen jako dekorativní pruh. Nic se nesmí přehánět.

 

Kombinujte zdánlivě nekombinovatelné

Buďte originální. Nenechte se svazovat pravidly. Nevšední kombinace formátů, struktur i barev obkladů a dlažeb vytvoří jedinečný vzhled interiéru a podtrhnout jeho osobitost.  

Zajímavostí jsou pak dokonalé imitace např. OSB desek, koberců, ošoupaných plechových podlah, případně všeobecně zašlých, opotřebených podlah s úmyslně přiznanými vadami v podobě uštípnutého kusu dlažby apod.

 

Nechte se inspirovat a vylaďte si nejen koupelnu, ale i celý interiér vašeho domu či bytu podle nejmodernějších trendů. Je z čeho vybírat, inspirace je opravdu bohatá. Již nyní je pro vás pečlivě vybíráme a připravujeme "hot" novinky do naší nabídky, na novou sezónu 2017!

Těšíme se na vás v síti prodejen SIKO.

 

Sdílejte na