Staňte se fanouškem
  • Čeština

Jaké jsou nejnovější trendy v obkladech i dlažbách? Podívejte se!

Co bude "in" v obkladech a dlažbách v nadcházející sezóně určuje vždy jednoznačně mezinárodní veletrh Cersaie.  Byli jsme tam. A ty nejnovější trendy najdete v naší nabídce. Inspirujte se!

Jaké obklady byste zvolili do vaší nové koupelny snů ?

Již tradičně se koncem září italská Bologna, díky veletrhu CERSAIE, stává mekkou pro milovníky designu a novinek ve vybavení koupelen, zejména pak v obkladech a dlažbách. Tento mezinárodní veletrh jednoznačně určuje trendy na nadcházející období.  

Jaké jsou TRENDY této sezóny?  Nechte se inspirovat!

Přírodní, zemité tóny, dřevo, kámen a beton

Zemité tóny, přírodní odstíny. Jednoznačně převládá dřevodekor a imitace kamene, betonu i cementu. Máte-li rádi minimalistický styl, kde se často využívá podhledový beton, můžete sáhnout i po obkladech v imitaci betonu. Mají k tomuto stylu velmi blízko.

Vybíráme z trendů v SIKO nabídce: dlažba Marmoles Brillo

dlažba: Atelier S

       

 

Na výsluní se stále drží neutrální barvy jako je hnědá, šedá, bílá, černá a jejich odstíny. Výrazné barevné tóny se prezentují jen velmi okrajově.

 

Velké formáty vedou 

Absolutní prim potvrdily velké formáty!  Nejčastěji např. 75x150, 120x240, 90x90.

Vybíráme trendy ze SIKO nabídky: Graniti Fiandre

V kontrastu k velkým formátům se objevují i malé „cihličky“ – 10x30, 10x20, mozaiky či obklady cca 10x10 cm. Pestrost a nápaditost struktur i dekorů je opravdu velmi vydařená.

Pytlovina, tvíd anebo káro?

Nepřehlédnutelných typem dekoru obkladů či dlažeb se stala imitace nejrůznějších typů textilií. Převládá dezén hrubých textilií jako je juta, pytlovina, objevuje se také tvíd a další. Dlažba s designem textilie vytváří v ploše dojem, iluzi koberce.

     

 

Složte  PARKETOVÝ VZOR

Tento trend je patrný jak u prken, cihliček, tak u malých formátů. Charakteristickým prvkem je především kombinace světlých a tmavých barev, včetně odlišných struktur, vytvářející vzájemně výrazný kontrast.    

Vybíráme trendy ze SIKO nabídky: série TIMBER Design

 

"Plechová" podlaha i stěna? Může být! ...do obýváku, chodby nebo i koupelny 

Moderním trendem jsou dlažby v dokonalé imitaci ocelových či zkorodovaných desek,  v bronzové nebo platinové barvě. Velmi často s přiznanými škrábanci či známkou broušení, opotřebení až koroze.  

 

Dlažba v imitaci kovu dokonale kopíruje jeho odlesky. V kombinaci s tradičními materiály vytváří interiér s prvky industriálního stylu. 

 

 

 

 

 

 

 

DŘEVO a jeho dokonalá imitace

Trend imitace prken, dřeva je stále populární. Především "dřevěné" plochy, které plynuje přecházející z podlahy na stěny. Dřevo prostor příjemně pocitově zateplí.

Vybíráme z trendů v SIKO nabídce: série Logwood

  

 

3D efekt stěnu doslova rozpohybuje

Geometrické a lineární tvary. Reliéfní, plastické povrchy, trojrozměrné tvary, často seskládané v kontrastu (mat x lesk, reliéf x hladký povrch) vytváří optický 3D efekt. Modernímu interiéru tak vtisknou punc elegance a originality. Minimalistické domy a architektura, kde se hojně používá pohledový beton, mají k obkladům v dekoru betonu hodně blízko. Keramické obklady s 3D efefektem se mohou skvěle hodit jako doplněk, s využitím na menším prostoru, případně jen na jedné stěně či jen jako dekorativní pruh. Nic se nesmí přehánět.

 

Vybíráme z trendů v SIKO nabídce: série Danubio

danubio

 

Kombinujte zdánlivě nekombinovatelné

Buďte originální. Nenechte se svazovat pravidly. Nevšední kombinace formátů, struktur i barev obkladů a dlažeb vytvoří jedinečný vzhled interiéru a podtrhnout jeho osobitost.  

Nechte se inspirovat a vylaďte si nejen koupelnu, ale i celý interiér vašeho domu či bytu podle nejmodernějších trendů. Je z čeho vybírat, inspirace je opravdu bohatá. Již nyní můžete vybírat z trendů v SIKO nabídce. Pečlivě pro vás vybíráme a připravujeme další "hot" novinky do jarní sezóny. 

Těšíme se na vás v síti prodejen SIKO.

 

Sdílejte na