Staňte se fanouškem
  • Čeština

Provence - styl pro romantické duše

Do francouzské Provence se mimo jiné jezdí za sluncem a vůní levandule. Chcete-li si trošku té idyly dopřávat i doma, omrkněte tento styl a vtiskněte ho třeba do vaší koupelny.

 

 

Abyste propadli tomuto stylu, nemusíte být majiteli kamenné nemovitosti, která pamatuje několik pokolení před vámi.
Přesuňte si Provence klidně i do paneláku, máte-li chuť. Vytvořte si útulný domov  ve stylu francouzského venkova. 

Pokud upřednostňujete tento styl, už z toho je jasné, že jste romantici, kteří tíhnou k přírodním materiálům a k dekorování.

"Levandulová" koupelna

Pro takto zařízenou koupelnu je typická útulná, příjemná atmosféra s romantickým nádechem, která vítá otevřenou náručí. Z toho by mělo vycházet i její zařízení. Barvy inspirované přírodou, světlé tóny, krémová, bílá, lehce mořené dřevo s patinou či oprýskáním. Tón udávají prostoru obklady a dlažba s napodobeninou starých opotřebovaných kamenů nebo s motivem prošlapaných dřevěných prken


Sáhněte po dřevěném nábytku ve venkovském stylu. Při výběru umyvadla volte ideálně takové,  které posadíte na desku nebo právě na dřevěnou skříňku. Získáte tak i praktickou odkládací plochu vedle umyvadla, kde budete mít místo pro volně stojící doplňky a třeba i drobné dekorace.
Baterie vybírejte spíše mezi retro kolekcemi, v ozdobných tvarech. Krásně a stylově vám do takové koupelny bude ladit baterie v chromové úpravě se zdobnou keramickou pákou či keramickou krytkou.

      

 

Kuchyně s kouzlem francouzského venkovského stylu 

Oblíbili jste si styl francouzského venkova natolik, že byste jej bez váhání rádi přenesli třeba i do kuchyně?

Kuchyňská linka v tomto stylu působí více tradičním dojmem, zahrnuje dostatek úložných prostor. Kouzlo se ukrývá v kredencích, otevřených skříňkách, použít můžete i tradiční příborník. Využijte nejrůznější košíčky - proutěné, zdobné plátnem, misky i keramické nádoby na uchování potravin. Nádobí často bývá hned po ruce, třeba i volně zavěšené na různých poličkách. Nezapomeňte na čerstvé květiny ve váze, bylinky ve zdobených květináčích. Aby se vám sedělo co nejpohodlněji u jídelního stolu, využijte polštářky, sedáky ušité z přírodních materiálů .

 

 / kuchyně SELMA, Naturel Easy/

 

Nebojte se dekorování

Klíčovou roli hraje správná volba doplňků a dekorativních prvků  z bílé či malované keramiky, nejrůznější mašličky, proutěné košíky a košíčky, plechové kbelíky, polštářky, plátěné ozdobné sáčky s nasušenou levandulí atd.  Chybět by rozhodně neměly kvalitní textilie, lněné či bavlněné, v krémových nebo smetanových odstínech. Pro romantické duše jsou správnou volbou i drobné květinové vzory.

A nezapomeňte na květiny ve svěžích barvách, typické pro kraj Provence. To je především levandule, hortenzie nebo růže. Nejen, že krásně vypadají, ale váš domov i nádherně provoní.

 dekorace v country stylu  

Chcete-li mít vše vyladěno do posledního detailu, neobejdete se bez stylové dekorace prostoru nad dveře, velmi typickým prvkem dekorování ve francouzském venkovském stylu. Zavěste nad dveře třeba starý ručně malovaný kachlík nebo stylovou fotku ve starém dřevěném rámečku. Čím více na něm bude patiny, tím lépe.  Místo se zde jistě najde i pro svazek sušené levandule.  

Správně zvoleným dekorováním podtrhnete zvolený styl a vykouzlíte útulnou atmosféru plnou intenzivních prožitků.

Našli jste i vy zalíbení v provensálského stylu? Stavte se v některé z našich prodejen a nechte se inspirovat. připravili jsme pro vás nový koupelnový koncept ve stylu Provence. A vybírat můžete i ze široké nabídky kuchyní, Přesně podle vašich představ, ve stylu, který máte rádi. 

Nasloucháme vašim přáním a požadavkům, jejichž naplnění očekáváte od nové koupelny či kuchyně. Abychom se vám mohli plně věnovat, doporučujeme sjednat si nezávaznou osobní schůzku s naším odborným poradcem. Přizpůsobíme se vašemu časovému plánu.

Sjednejte si schůzku

 

Těšíme se na vaši návštěvu v síti prodejen SIKO.

SIKO tým