Staňte se fanouškem
  • Čeština

Chytrá řešení pro malou koupelnu

Ne vždy je prostor pro koupelnu tak velký, jak bychom si přáli. Jaké řešení pro vybavení malé koupelny zvolit? Přinášíme vám pár praktických tipů!

Koupelna je prostor, který má své charakteristické využití a musí být dokonale funkční! Abyste se v ní cítili opravdu dobře, plnila to, co od ní očekáváte - byla pro vás skutečnou oázou relaxace, měla by být nejen funkčně zařízená, ale i správně sladěná. Jak barevně, tak zvoleným stylem.

Ne vždy je však prostor pro koupelnu tak velký, jak bychom si přáli. Jaké řešení zvolit a jakými vychytávkami vybavit koupelnu, pokud pro ni máme ne zrovna velký prostor?

 

Do malé koupelny zvolte raději světlou barvu obkladů, v přírodních tónech. Opticky tak zvětšíte a otevřete prostor. Navíc přírodní tóny barev působí uklidňujícím dojmem a dobře je vnímáme.

 

Umístit do malého prostoru koupelny všechno potřebné vybavení je výzva! Umíme se s ní vypořádat. Máme na to praktické vychytávky.

Zrcadlová skříňka, chcete-li galerka, je skvělým řešením jak získat potřebný úložný prostor. Toaletní potřeby, make-up, léky...cokoliv potřebujete. Jen vy víte, co chcete mít za zrcadlem :-)

Máte-li malou koupelnu, kde každý uspořený centimetr navíc je výhrou, jistě oceníte chytré řešení sprchového koutu, jehož dveře pohodlně složíte až úplně ke zdi. Místo na podlaze nezabírá žádná vanička, jen pár mm tenká lišta. Nikde nevyčnívá, ničemu nepřekáží. A to jsou další ušetřené, tolik potřebné, centimetry navíc. 

Abyste ze sprchy vystoupili mokrou nohou rovnou do měkkého, nezapomeňte na praktické koupelnové předložky. 

  

I s pověšením vypraného prádla na malém prostoru si umíme poradit:

Zvolte skládací sušák na prádlo, který jednoduše rozložíte či složíte až ke stěně, přesně jak je třeba.

Nikde a nic nezabírá místo navíc. 

 Skládací sušák na prádlo

 

 

 

 

Ani v případě malé koupelny by neměl chybět bidet. Ale kam s ním?! Obvykle už nezbývá dostatek prostoru pro jeho umístění. 

Hodit se v tomto případě, jako alternativa bidetu, může bidetovací sedátko nebo i ruční bidetová sprška . V obou případech docílíte zvýšení komfortu osobní hygieny.

Bidetová sprška je doslova víceúčelový pomocník, který navíc např. spolehlivě poslouží i při úklidu. Lehce s ní napustíte nejen kbelík při úklidu, ale pohodlně s ní umyjete třeba i domácího mazlíčka. 

Jako velmi praktické řešení jistě oceníte bidetovací sedátko. Na první pohled vypadá jako běžné toaletní sedátko, ale liší se řadou funkcí. Navíc jeho instalace je okamžitá. Nevyžaduje žádné stavební úpravy, stačí přívod studené vody a el. zásuvka 230 V.

 

 

 

 

 

 

Malou, útulnou a plně funkční koupelnu zařídíte díky našim vychytávkám klidně i na pouhých pár metrech čtverečních. 

Více o řešení malé koupelny a co zvolit za vybavení najdete zde

 

SOUTĚŽ:  Soutěžte a vyhrajte až 110 000 Kč 

Velká narozeninová soutěž 

Máte již novou koupelnu od SIKO anebo ji právě plánujte pořídit? Zapojte se do naší velké narozeninové soutěže. Pošlete nám radostnou soutěžní fotku vaší nové koupelny a získejte zpět až 100% z hodnoty nákupu vaší nové koupelny.

Více o soutěži zde.

Sdílejte na