Staňte se fanouškem
  • Čeština

Přehlídka interiérové designu v Miláně. Byli jsme u toho!

Od 14. do 19. dubna 2015 se uskutečnil v Miláně mezinárodní veletrh 54. Salone del Mobile - světová přehlídka interiérového designu.  Více než 2000 vystavovatelů, 700 designérů, na výstavní ploše o rozloze 201.000 m² přilákalo více než 300.000 návštěvníků z více než 160 zemí světa. Nechyběli jsme!
Hlavní roli hrály barvy! Od petrolejově modré, přes smaragdovou až k lehkým aqua tónům, v kombinaci zejména s bílou a pudrovou barvou, která působí velmi jemně. Výrazným prvkem expozic byly kombinace jemných barev s kovem či sklem.

Nechyběly ani odstíny šedé, kouřové barvy a kamenné dýhy.

Svůj prim sehrálo přírodní dřevo. Nejžádanějším se stává jednoznačně dub, se zachováním přírodní kresby této dřeviny.  A jeho využití jak pro masivní interiérové stoly tak menší konferenční stolky.

 

Do popředí se dostává funkční design. Dokáže reagovat na situaci a přizpůsobit se aktuálnímu trendu v rozloze obytných místností. Ze sedačky jako mávnutím kouzelného proutku vykouzlíte relaxační lehátko, na první pohled obyčejný sedák se promění v pohodlné křeslo s područkami , zavřená skřín v sobě ukrývá funkční kuchyni s pracovní deskou a z komody vytvoříte jedním tahem jídelní stůl.
Sdílejte na