Staňte se fanouškem
  • Čeština

SIKO Dobrým andělem

Kdo jsou Dobří andělé?

Jsou to dárci, kteří se rozhodli pomáhat rodinám s dětmi, kde otec, matka nebo některé z dětí trpí rakovinou nebo dítě trpí jiným závažným onemocněním. Kvůli této nepříjemné nemoci se rodinám změní život od základu. Zatímco náklady rostou a výdaje stále přibývají, příjmy rodiny většinou klesají.  A proto jsou tu Dobří andělé, kteří jim svými příspěvky pomáhají překonat tuto těžkou životní situaci. Stát se Dobrým andělem je jednoduché, stačí se zaregistrovat na www.dobryandel.cz.

Proč právě nadační fond DOBRÝ ANDĚL

1. Příspěvky odevzdává do posledního haléře.
Peníze od tisíců dárců, Dobrých andělů, přijaté v příslušném kalendářním měsíci, rozdělí rovným dílem stovkám rodin s právě léčenými dětmi vždy první pracovní den následujícího měsíce.

2. Víte, komu pomáháte.
Dárce obdrží vlastní unikátní andělské číslo a heslo, které mu umožní přístup na jeho andělský účet na www.dobryandel.cz
Na něm si může najít konkrétní rodiny, kterým pomohl, včetně jejich životních příběhů a přímých kontaktů na tyto rodiny.

3. Pomáhá pravidelně, každý měsíc.
Výdaje na léčbu a provoz rodiny jsou potřeba každý měsíc, proto i nadační fond DOBRÝ ANDĚL posílá rodinám s dětmi pravidelné příspěvky měsíčně. 

Petr Sýkora (zakladatel Dobrého anděla) oslovil firmu SIKO o pomoc s financováním provozu a firma se zavázala po dobu pěti let přispívat jeden milion korun.

Administrativně zpracovat každý měsíc stovky žádostí od rodin, zkontrolovat lékařská doporučení a dokázat každý měsíc rozdělit všechny dary do haléře rodinám, je ohromné množství práce. 
Dar Sika slouží právě jako příspěvek na fungování tohoto systému. Bez toho by se vybrané peníze k rodinám nedostaly. 


Zakladatele Dobrého anděla Petra Sýkoru znáte jistě z televize. Ještě jako student vysoké školy založil se svým kamarádem firmu na zásobování kancelářskými potřebami Papirius (dnes Office depot). Úspěšnou firmu později prodali a z utržených peněz darovali na rozjezd Dobrého anděla 25 milionů. 

Stali jsme se Dobrým andělem a podporujeme projekt na pomoc rodinám v jejich tíživé finanční situaci, do které se dostaly vlivem zákeřného onemocnění.

Stát se Dobrým andělem můžete i vy!Sdílejte na