Staňte se fanouškem
  • Čeština

Country styl. Bydlení s nádechem venkova.

Vylaďte koupelnu i kuchyni do venkovském stylu. Poradíme vám pár tipů, jak na to.

Interiér zařízený ve venkovském stylu je trend, který pohltil řadu z nás. A nemusíme být jen chalupáři nebo vlastnit venkovská stavení. Své místo si našel v řadě městských bytů i bytečků. Prostor zútulní, navodí příjemnou atmosféru i pohodlí. A to oceníme. Navíc venkovský styl interiéru opravdu sluší!

Přinášíme vám pár tipů, co vybrat, jaké barvy zvolit a na co nezapomenout, abyste dostali venkovský styl do vaší koupelny i kuchyně. 

Koupelna s nádechem venkovského stylu

Základní inspirací je příroda a vše, co přináší. Podstatné jsou tedy všechny přírodní materiály. Přirozené dřevo ladí v kombinaci s kamenem, pálenou cihlou nebo kovem. Ačkoliv autentické materiály jednoznačně vítězí, nemusíte se bát ani imitací, které jsou díky technologii digitálního tisku dokonale věrné, včetně drobných nedokonalostí, jako jsou suky ve dřevě nebo známky umělého opotřebení. 

       

      dlažba Fineza Brick America old                                                  Obklad Fineza Country white 

Pro venkovský styl jsou charakteristické barvy od béžové, přes pískovou až po různé tóny hnědé. Velmi oblíbená je i barva koňaku, terakota, odkryté zdivo, pálená cihla či kámen. Pokud zvolíte podlahu i nábytek ve světlých tónech, prozáříte tak celý prostor. Na podlahu je ideální použít dřevo nebo dlažbu v rustikálním nádechu. Atraktivně vypadá například dlažba či obklad se vzhledem břidlice nebo patchworku

Venkovský styl do koupelen vnesete i stylovým nábytkem se zajímavě řešenými úložnými prostory. Mohou to být masivní umyvadlové skříňky, dřevěné desky pod umyvadlo, police, věšáky nebo rám zrcadla z přírodních materiálů. Country koupelnu vyhledává stále více zákazníků, zejména pro její příjemnou a útulnou atmosféru. Jako základ využívají vzhled pálených cihel, dřeva či prken právě s puncem patiny a prostor doplní stylovým dřevěným koupelnovým nábytkem, ideálně s umyvadlem ve tvaru džberu.

  

 

Přidáte-li stylový dřevěný koupelnový nábytek s umyvadlem ve tvaru džberu a použijete vodovodní baterie i nejrůznější koupelnové doplňky v barvě bronzu, navodíte tu správnou atmosféru venkovsky laděné koupelny. Sanita by měla být v jednoduchých liniích, spíše oblých tvarů.

 

               

 

Prohlédněte si široký výběr vybavení pro koupelnu ve stylu country. Jistě zaujme. Pečlivě jsme vybírali mezi novinkami a koupelnovými trendy. Vytvořili jsme ucelený koncept koupelny s nádechem venkovského stylu, sladili vše od obkladů, dlažeb přes sanitu, baterie až po doplňky. Tak, aby výsledný dojem z nové koupelny stál za to! 

Vpusťte venkovský styl do vaší kuchyně  

Kuchyně ve venkovském stylu se hodí spíše do větších prostor, kde je místo pro řadu skříněk a dostatek úložných prostor. Za rámovými dvířky kuchyňské linky se dnes většinou ukrývá moderní výsuvný systém. Nesmíme zapomenout na typické otevřené police nebo dvířka se skleněnými výplněmi, za nimiž vynikne například stylový jídelní servis po babičce. Nad kuchyňským ostrůvkem nebo na komínovém odsavači par je často nainstalovaný kovový rám, ideální k vystavení pěkného smaltovaného nebo měděného nádobí.
     

Detaily dělají celek. Aby byla venkovsky laděná kuchyně funkční přesně jak potřebujete a vypadala skvěle, zvolte moderní spotřebiče s nejrůznějšími technickými vychytávkami, zato však rustikálního vzhledu. Má-li být výsledný efekt z takto laděné kuchyně dokonalý, nesmí chybět keramický dřez. Některé mají speciální povrchovou úpravu, která omezí riziko mechanického poškození na minimum. K takovému dřezu pak sednevhodně zvolená dřezová baterie kohoutková v rustikálním nebo páková v retro designu. Na nerezový v tomto případě raději zapomeňte.

 

 

Dekorování už je jen na vás. Skvěle se hodí drobný květinový vzor, jemné kostičky i proužky. Inspirovat se můžete i prvky stylu  Provence. Vsadíte-li na levandulový tón fialové, nespletete se. Při odpočinku třeba nad dobrou knihou nebo při posezení u hrnku kávy jistě oceníte nejrůznější polštářky, potahy, podsedáky na židlích či lavicích. Při výběru látek doporučujeme zvolit ty z přírodního lněného materiálu. Čím hrubší tkanina, tím lépe. 

dekorace v country stylu

Rozhodně nezapomeňte na květiny ve váze a bylinky na oknech. Nejen, že krásně vypadají, ale i příjemně provoní celou kuchyni. Bylinky můžete vsadit do květináčů jak keramických tak třeba z proutí.

To vše se vám bude hodit a navodí tu správnou atmosféru venkovsky vyhlížejícího interiéru.

Vybírejte, kombinujte - přesně podle vašich představ. Jaký styl zvolíte je jen na vás.

TIP: Máte již novou koupelnu či kuchyni od SIKO anebo ji právě plánujte pořídit? Zapojte se do velké narozeninové soutěže SIKO a získejte zpět až 100% z hodnoty nákupu vaší nové koupelny či kuchyně. Více o soutěži najdete zde.

Těšíme se na vaši návštěvu v síti prodejen SIKO. Čeká vás, pod jednou střechou, bohatá inspirace pro novou koupelnu i kuchyni snů. 

Nasloucháme vašim přáním a požadavkům, jejichž naplnění očekáváte od nové koupelny či kuchyně. Abychom se vám mohli plně věnovat, doporučujeme sjednat si nezávaznou osobní schůzku s naším odborným poradcem. Přizpůsobíme se vašemu časovému plánu.

Sjednejte si schůzku

Sdílejte na