Staňte se fanouškem
  • Čeština

Co je to motivační dopis a k čemu budoucím zaměstnavatelům slouží?

Asi jste zaregistrovali, že řada zaměstnavatelů ve svých výběrových řízeních od Vás žádá, mimo profesního životopisu, také motivační dopis. Jedná se o průvodní dokument při oficiální komunikaci, kterou se představujete lidem ve firmě, kde byste rádi pracovali.

Hlavním cílem motivačního dopisu je upoutat pozornost a přesvědčit náborového specialistu a vedoucího pracovníka o Vašich důvodech a okolnostech, které vedly k projevení zájmu, kvalitách a dovednostech, s nimiž byste rádi uvedli svou osobou a zúčastnili se výběrového řízení.

Není potřeba psát více než dva krátké až tři krátké odstavce, o to ale více, doporučujeme psát k věci – přeci jen chcete zaujmout a zahájit profesionální vztah již od začátku.

Pokud jste student a praxe zatím není mnoho, zkuste dohnat odpracované roky právě vysvětlením proč zrovna naše společnost a co dalšího krom praxe nabízíte. Oceníme soutěže, kterých jste se účastnili, mimoškolní činnost nebo prostě cokoliv, co ukáže Vaše možnosti.

Mít kladný vztah k produktu, mít znalost odvětví pomůže firmě rozpoznat potenciál, který se ve Vás skrývá, nebojte se připravit z webových stránek!

Jak má motivační dopis vypadat necháme na Vás, určitě ale doporučíme zaměřit se na následující:

  • Na jakou pozici reagujete a kde jste na inzerát narazili
  • Proč se hlásíte právě na tento inzerát
  • Stručně shrňte Vaše předpoklady pro danou pozici – ideálně zdůrazněte ty dovednosti a schopnosti, které uvádíme v inzerátu na pozici, na kterou reagujete
  • Uveďte nejsilnější povahové rysy, které máte 
důvody   zkušenosti   cíle 

Hlásím se, protože...
Zaujalo mě...  
Zabývám se...

Vzhledem k praxi nabízím...
Z nároků splňuji...     
Mezi mé úspěchy řadím...

Kam směřuji...
Kde se vidím...
Chci dosáhnout...

Tento dokument vytváříte jen několikrát za život, zkuste mu prosím věnovat dostatek času, přeci jen jde o Vaši práci a další kariéru.

V naší společnosti si můžete být jisti, že naši specialisté se jimi zabývají a přikládají jím váhu hodnou dané pozice.

Sdílejte na