Sprchový kout bez vaničky: jeho výhody a nevýhody

Hledáte trendy řešení sprchového koutu? Jednoznačně jím je sprchový kout bez vaničky, ať už v podobě moderních Walk-In sprchových koutů nebo ve zděné variantě nebo vybavený sprchovou zástěnou a sprchovými dveřmi, přináší elegantní a vzdušné řešení bez bariér.
 

undefined

Sprchový kout s vaničkou nebo bez?

Bez sprchové vaničky si většina z nás nedokáže sprchový kout představit. Sprchová vanička může být přímo součástí sprchových boxů, které představují komplet sprchové vaničky, zástěn a sprchových dveří včetně sprchového setu, nebo ke sprchové vaničce volíte sprchové dveře a sprchové zástěny samostatně. Oproti tomu sprchové kouty bez vaničky představují náročnější variantu na přípravu, která však přinese ovoce v podobě designového a trendy prostoru.

Sprchový kout, řešení bez limitů

Sprchové kouty bez vaničky se nemusí držet žádných předem daných rozměrů vaniček nebo rozměrů sprchových boxů, prostor si můžete plně přizpůsobit svým potřebám a možnostem koupelny – sprchový kout ve tvaru obdélník, čtverec nebo čtvrtkruh nebo Walk-In, co vás jen napadne. Jeho finální podobu si určujete sami. Je libo zděný sprchový kout nebo sprchový kout se sprchovou zástěnou? Svůj sprchový kout doplňte o sprchové dveře, ať už posuvné, otočné nebo pantové, zajistí uvnitř příjemné teplíčko během sprchování. Všechny sprchové dveře a zástěny v naší nabídce jsou vhodné ke sprchové vaničce nebo přímo na podlahu. Oproti tomu moderní Walk-In sprchové kouty jsou zpravidla opravdu prostorné ale bez vstupních dveří, proto z nich teplo snadno uniká. Pro co nejpohodlnější sprchování doporučujeme minimální šířku 90 x 90 cm, pokud vám koupelna dovolí i velkorysejší rozměr, třeba 100 x 100 cm nebo víc, zajistíte si dostatečný prostor třeba i pro sprchování ve dvou. Velikost sprchových zástěn i sprchových dveří snadno přizpůsobíte svým požadavkům, vybrat si můžete pomocí filtrů z naší nabídky nebo si sprchový kout přesně nadesignovat na míru svým potřebám pomocí plánovače sprchových koutů. Sprchový kout bez vaničky je tak ideálním řešením do velkých koupelen, ale i do těch malých, třeba v paneláku.

undefined

Náš tip: Díky povrchové úpravě Easy Clean bude vaše sprchová zástěna nebo sprchové dveře stále čistá, zamezí usazování vodního kamene i snadné čištění.

undefined

Kam se hodí sprchový kout bez vaničky?

Musíme přiznat, že řešení sprchového koutu bez vaničky není vhodné do každé koupelny. Je tu řada faktorů, na které musíte myslet a které je třeba zohlednit při stavbě sprchového koutu. Podlaha sprchového koutu bez vaničky musí mít dostatečný spád směrem k odtokovému žlábku, spád by měl být minimálně 2 cm na metr, nebo chcete-li 2 %. Váš řemeslník si s tím poradí, práce ulehčí například spádové lišty a profily, díky kterým bude spád podlahy vždy správný. Odtokový sprchový žlab musíte vybírat s ohledem na podlahu a její možnosti, musíte počítat s tím, že sifon odtokového žlábku má určitou minimální výšku, se kterou musíte počítat při „zapouštění“ do podlahy, často tak například u panelákových koupelen narážíme na komplikovanost zapouštění do podlahy, ty nejnižší mají výšku sifonu 60 mm.

Základ sprchového koutu bez vaničky – rozhodně dlažba

Správná dlažba je nezbytnou součástí sprchového koutu bez vaničky. Rozhodně musí být protiskluzná, jedině tak bude váš pohyb ve sprše bezpečný, bez rizika uklouznutí. Inspiraci pro svůj výběr najdete v naší galerii koupelen, kde najdete trendy i nadčasová řešení koupelen i sprchových koutů. Než začnete pokládat dlažbu ve sprchovém koutě, nezapomeňte na hydroizolaci, kterou je třeba nanést pod dlažbu v celé ploše sprchového koutu a také hydroizolační pásky, které odizolují prostor v rozích sprchového koutu, kde se potkávají podlaha a zdi. Správně aplikovaná hydroizolace zamezí prosáknutí vody do podlahy a ochrání vaší koupelnu i strop bytu pod vámi.

Clara-koupelna-se-sprchovym-koutem-svetle-sede-obklady-002.jpg
undefined

Paneláková koupelna vs. sprchový kout bez vaničky

Jestli existuje koupelna s opravdu specifickými požadavky na vybavení nebo prostor, je to rozhodně paneláková koupelna. Jak už jsme zmínili, kamenem úrazu u sprchových koutů bez vaničky bývá právě sifon sprchového žlabu. Pokud se nechcete vzdát představy sprchového koutu bez vaničky, prostor může vyřešit zvýšení podlahy sprchového koutu, takže svůj sprchový kout budete mít na „soklu“. Zvýšit můžete i celou podlahu v koupelně, tím vytvoříte do koupelny schod a ovlivní to i další prvky koupelny, výšku dalších zařizovacích předmětů a představuje to tak mnohem větší stavební zásah při celé rekonstrukci koupelny.

Stylová koupelna i kuchyně bez starostí

  • komfortní zákaznický přístup
  • vaše maximální pohodlí a úspora času
  • pravá ruka pro váš projekt

Víme, jak náročná může rekonstrukce vašeho bydlení být. Služby projektového konzultanta vám poskytneme zdarma. Chci vědět více.

Sjednat schůzku
SIKO projektový konzultant
Mohlo by vás zajímat:
pred-nakupem-koupelny.jpg
Před nákupem koupelny
Na co se připravit, jak postupovat při plánování nové koupelny?
undefined
Grafické návrhy koupelny
Podívejte se na vaši koupelnu dříve, než bude položena jediná dlaždice.
undefined
Katalog koupelny
Prolistujte katalog koupelen a načerpejte inspiraci.
undefined
Stylová řešení koupelen
Inspirujte se u našich designerů a pořiďte si koupelnu bez starostí.
lp-nesvary-stara-kuchyne-min.jpg
Nešvary v koupelnách a kuchyních
Všichni opakujeme chyby, kterých dříve či později začneme litovat.
undefined
2D plánovač koupelen
Hrajte si a navrhujte uspořádání koupelny podle vašich představ.