OptimFlush | Swiss Aqua Technologies Washball

SAT4.jpg

WashBall, patentovaný slovensko-švýcarský start-up

Společnost SAT SK je progresivní slovenská společnost založená v Prešově. Ve spolupráci se SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚ vyvinula inovativní prostředek WashBall pro ekologické a ekonomické praní prádla a mytí nádobí. WashBall vychází z patentované fyzikální technologie na principu galvanické úpravy vody. Jak potvrzuje František Pancurák, zakladatel a spolumajitel firmy, výsledkem je snížení tvrdosti vody, odstranění vodního kamene a zabraňování vzniku nového. Změkčením vody se zvyšuje účinnost praní a snižuje spotřeba pracího prášku i elektrické energie.

Výsledkem této revoluční technologie jsou upravené vlastnosti vody, kdy dochází k odstranění již usazeného vodního kamene, změkčení vody, lepšímu rozpouštění pracích či mycích prostředků a účinnějšímu odstranění nečistot a zápachu. Díky tomu se bez použití chemie zvýší účinek domácích spotřebičů a prodlouží se jejich životnost.

IPS Ball koule pro pračky, myčky, nádrže SWB

Prací koule IPS ball je nepostradatelným pomocníkem
do vaší domácnosti s ověřenou účinností ( od Clearview, USA).

VÍCE O WASHBALLU

Vlastnosti Swiss Aqua Washballu

WashBall je vyrobena ze speciálního plastu s vlastnostmi gumy, je tedy šetrná k prádlu i spotřebiči. Zároveň je odolná vůči nárazům a otěru. Její tvar je navržen tak, aby co nejlépe klouzala. Složení WashBall je ekologické a nevypouští do okolí žádné chemikálie. Nevyžaduje žádnou údržbu. Její životnost je asi 1 500 praní, což je při třech praních za týden přes 10 let. Jedná se o jednorázovou investici, která funguje několik let a dlouhodobě nezatěžuje životní prostředí.

WashBall zvyšuje účinky praní. Při používání dochází ke znatelnému snížení spotřeby pracích prostředků o třetinu. Snižuje tvrdost vody, měkčí voda zvyšuje účinky pracího přípravku, čímž stačí použití menšího množství. WashBall chrání topnou spirálu pračky před usazováním vodního kamene, tím se při nahřívání vody spotřebuje menší množství elektrické energie. Vytváří tzv. efekt měkké vody, díky čemuž je ideální i pro alergiky. Během praní WashBall chrání textilní vlákno a prodlužuje životnost prádla. Oblečení je po praní na dotek jemnější, hebčí a zachovává si svěží barvy..

Efektivně zabraňuje korozi a tvorbě vodního kamene

Díky svým skvělým vlastnostem prodlouží životnost vašich domácích spotřebičů, jako jsou pračky, myčky nebo i wc nádržky. IPS ball nemění chemické složení vody, ale upravuje její vlastnosti tak, že se prací či mycí prostředek dobře rozpouští a účinně odstraňuje špínu, nečistoty a zápach.

Výhody IPS ball

  • Zvyšuje účinek praní. Podle našich testů je prokázáno, že washball má příznivé účinky na vyšší účinnost praní. Při našem testu při praní na režim bavlna s 40°C / 60 ml mycího gelu (měření intenzity skvrn spektometrem) bylo dosaženo těchto výsledků:  100% testů mělo stejné nebo lepší výsledky s použitím WashBall, průměrný výkon praní při používání WashBall je lepší 3,67%. Nejvyšší účinnost byla dosažená u skvrny z černého čaje, zde byla mycí účinnost s WashBall o 36,79% vyšší.
  • Snižuje spotřebu pracího prostředku o třetinu: naše testy prokazují, že v některých případech můžete dosáhnout podobné výsledky, když používáte náš washball a používáte méně pracích prášků o 1/3 nebo dokonce o 2/3. Za předpokladu použití WashBall (v případě praní menším množstvím pracího prášku, než je doporučeno), je účinnost praní často výrazně vyšší než u WashBall, někdy je to srovnatelné. Pouze v případě extrémního znečištění nelze WashBall doporučit jako účinný nástroj ke zvýšení mycího účinku. V 90% případl praní prádla s menším množstvím pracích prostředků byly výsledky s washballem lepší nebo stejné. Průměrná mycí účinnost při použití WashBall byla 7,22% (snížení pracího prostředku o 1/3), respektive 20,41% (snížení pracího prostředku o 2/3).
  • Chrání topnou spirálu pračky před usazováním vodního kamene. Na starších pračkách rozpouští existující vodní kámen. Tím se při nahřívání vody spotřebuje menší množství elektrické energie.
  • Je ekologická, přispívá k ochraně životního prostředí. Méně pracích prostředků používaných k praní = méně pracích prostředků v odpadu = méně pracích prostředků v řece. Faktem je, že většina z nás používá více pracích prostředků, než je potřeba. S menším množstvím čisticích prostředků ve většině případů můžete dosáhnout velmi podobných výsledků a ty mohou být dokonce vylepšeny při použití washball.
  • Jednorázová investice, nevyžaduje žádnou údržbu, její životnost je cca 1 500 praní což je při 3 praních za týden přes 10 let. Je odolná vůči nárazům a otěru. Její tvar je navržen tak, aby se co nejlépe klouzala. Je ze speciálního plastu s vlastnostmi gumy, je šetrná k prádlu i k pračce

undefined