PŘÍSTUP NA SHAREPOINT A TEAMS Z MOBILU

Nemám firemní mail a používám v práci počítač (např. prodejce)

I když nemám firemní mail a používám v práci počítač (např. prodejce), tak mám firemní SIKO účet. Účet má jméno, které vypadá jako e-mail (například jan.novak@siko.cz) a přihlašujete se s ním do firemních počítačů. Tento účet můžete použít i ke sledování Aktualit na Sharepointu a pro přihlášení do Microsoft Teams ve vašem SOUKROMÉM zařízení s iOS nebo Android, zapojit se tak se svým osobním účtem do firemní komunikace a získávat aktuální informace.
 
Pro sledování Aktualit stačí odkaz na internetu http://sp.siko.cz. Toto funguje i na soukromém mobilu i na soukromém PC. Zadáte stejné přístupové údaje jako je váš účet do PC v práci, jen přihlašovací jméno je vždy s @siko.cz (platí i pro slovenské kolegy). Uživatelé s jiným emailem než SIKO zadávají vždy stejné přihlašovací jméno, jako je jejich email..

Můžete si dát i odkaz na SharePoint a Aktuality na plochu vašeho mobilu dle návodu, který naleznete v této aktualitě.
undefined

TEAMS je možné sledovat na firemním PC, kde bude fungovat Váš osobní profil pro komentáře a příspěvky (VIZ 1,5 minutové VIDEO). Pro zprovoznění TEAMS na Vašem soukromém mobilu je potřeba nahrát do telefonu aplikaci Microsoft Teams pro iOS nebo Android, níže naleznete odkazy pro její instalaci. Pokud máte tuto stránku otevřenou z PC, můžete si odkaz nechat zaslat na email zde.

Microsoft Teams pro iPhone/iPad: https://aka.ms/iosteamsbr

Microsoft Teams pro Android: https://aka.ms/androidteams


Nastavení a přihlášení

Po instalaci spusťte aplikaci Microsoft Teams ve vašem telefonu a zadejte přihlašovací jméno ve formátu jmeno.prijmeni@siko.cz (za @ musí být vždy siko.cz bez ohledu na to, jaký máte email) a klikněte na Přihlásit se.

Následně se objeví přihlašovací obrazovka s logem SIKO, zde k zadejte heslo k vašemu účtu a znovu potvrďte Přihlásit se. Následně se vám zobrazí prostředí s firemními týmy.


 

undefined
Dodatečný krok pro zařízení s Androidem

U zařízení s Androidem se po přihlášení do aplikace Microsoft Teams může stát, že telefon vyžaduje dodatečný krok - instalaci aplikace Portál firmy Microsoft Intune. Tu je potřeba jen instalovat, nemusí se spouštět a ani jakkoliv nastavovat nebo se do ní hlásit.

Pokud se to týká vašeho zařízení, vyzve vás k tomuto dodatečnému kroku přímo aplikace Microsoft Teams, kde stačí kliknout na PŘEJÍT DO OBCHODU, pak kliknout na Instalovat a po instalaci se vrátit zpět do Microsoft Teams, kde kliknete na Pokračovat.


Poznámka: Pokud máte účet i do firemního PC, je vaše heslo do Teams stejné.Po přihlášení do TEAMS prosím pokračujte do firemní WIKI, kde se dozvíte další informace.

Nemám firemní účet

Pokud máte pozici, pro kterou není firemní účet do Teams a SharePointu automaticky zakládán, obraťte se na vašeho nadřízeného, který pošle požadavek na IT Helpdesk.

Komplexní návod na používání Sharepoint, TEAMS (případně Siko mailu) na soukromých zařízeních naleznete zde.