Obchodní podmínky

Internetový obchod siko.cz je provozován společností SIKO KOUPELNY a.s.,

Sídlo společnosti: Skorkovská 1310, 190 00 Praha 9, IČ 26065801, Od 1.1.2020 člen DPH skupiny, DIČ: CZ699005837.

Pokud jste si rozmysleli svůj nákup, můžete nám zboží vrátit do 14 dní na prodejnu, po předložení prodejního dokladu. Tato možnost neplatí pro zboží objednané na zakázku prostřednictvím Kupní smlouvy na provozovně. Faktura slouží jako potvrzení z vadného plnění, dle ustanovení §2166 NOZ a §15 odst. 2 zákona c. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele. V ceně je zahrnut recyklační poplatek za elektrozařízení, baterie, akumulátory. Za obaly výrobků byl uhrazen pod identifikačním číslem EK-R0004005 poplatek za zajištění zpětného odběru a využití obalového odpadu společnosti EKO-KOM, a.s. SIKO KOUPELNY, prohlašuje, že prodávané zboží je bezpečné a stanovené výrobky byly posouzeny v souladu s technickými předpisy. Osobní údaje zpracováváme dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679, tzv. Obecného nařízení o ochraně osobních údajů a ve smyslu zákona č. 110/2019 Sb. o zpracování osobních údajů. Více informací a obchodní podmínky zde, nebo na vyžádání u prodejců.


Podmínky platné od 6. 1. 2023:

Stáhnout Všeobecné obchodní podmínky

Stáhnout Všeobecné obchodní podmínky - Smlouva o Dílo


Nabízený sortiment

V našem e-shopu je nabízena část sortimentu ze standardní nabídky obchodů SIKO KOUPELNY, zejména sortiment, který je vhodný pro dopravu přepravními společnostmi. V případě, že máte zájem o zboží, které aktuálně není nabízeno k prodeji prostřednictvím e-shopu (zejména drobné doplňky), stačí poptávanou položku připsat do kolonky doplňující údaje ve vaší objednávce a pracovník call centra s Vámi domluví vše potřebné a vaši objednávku doplní.


Vytvoření objednávky

Objednat zboží a platně uzavřít kupní smlouvu si může kupující prostřednictvím internetového obchodu nebo emailem. Kupující je povinen poskytnout prodávajícímu v objednávce nezbytné údaje potřebné k úspěšnému splnění objednávky (tj. dodací adresu, fakturační údaje atd.).

Objednávka kupujícího je závazná pro obě strany okamžikem jejího potvrzení prodávajícím. Prodávající může odstoupit od smlouvy v případě, že objednané zboží se již nevyrábí, nebo je dlouhodobě nedostupné.

Podrobný návod na vytvoření objednávky naleznete v sekci "Jak na to"


Doprava

Dopravíme vám zboží kamkoliv po celé České Republice, obvykle do 3 pracovních dnů ode dne objednávky a to prostřednictvím přepravních společností PPL, General Parcel, Toptrans a Geis.
Pokud povaha vámi vybraného zboží není vhodná pro dopravu zvoleným přepravcem, dodavatel si vyhrazuje právo změnit způsob dopravy tak, aby nedošlo k poškození zboží dopravou. O definitivním způsobu dopravy budete informováni pracovníkem call centra.

Podrobné informace o způsobech dopravy a jejich cenách naleznete v sekci "Doprava a platba"


Platba

V našem obchodě se nemusíte bát platit, platbu za zboží nevyžadujeme předem, můžete zaplatit až po převzetí zboží.
Při nákupu máte možnost výběru z následujících způsobů platby:

 • V hotovosti (na dobírku)
 • Platební kartou (on-line)
 • Bankovním převodem (předem na účet)
 • Pro podrobnější informace o jednotlivých způsobech platby zvolte sekci "Doprava a platba"

Kompletní koupelna

V případě zájmu o sortiment obkladů a dlažeb, kde jsou náklady na dopravu extrémně vysoké a zboží je nutno doručovat naší dopravou předpokládáme objednání vybavení celé koupelny, sprchového koutu/vany, sanitární keramiky, vodovodních baterií…, tak abychom na vás vysoké náklady na dopravu nemuseli přenášet. Vaši poptávku zašlete prosím na e-mailovou adresu shop@siko.cz a uveďte v ní kódy zboží, které naleznete na našich internetových stránkách případně v našem katalogu koupelen. U obkladů a dlažeb uvádějte vždy poptávané množství v m2, (nikoliv např. jednotlivé kusy dlaždic). Doporučujeme také počítat 5-15% na prořez. 


Doplňující informace

Veškeré obrázky použité na internetových stránkách siko.cz jsou pouze ilustrační. Zobrazení barev je limitováno technickými parametry monitoru a nemusí zcela odpovídat skutečnosti. Doplňky a dekorace vyobrazené na obrázcích (např. madla, baterie, sifony, apod.) nejsou součástí zboží, pokud tak není přímo uvedeno. Skutečné rozměry některých výrobků se mohou od deklarovaných lišit v rámci příslušných norem. Výrobce si vyhrazuje právo na změnu technických parametrů bez předchozího upozornění.

SIKO KOUPELNY a.s. má právo na změnu cen a změnu v nabídce zboží bez jakéhokoliv předchozí písemného nebo jiného upozornění. 


Pravidla pro přijímání a publikování recenzí

Prodávající zveřejňuje pouze ověřené recenze od skutečných zákazníků.

Recenze procházejí automatizovanou i manuální kontrolou pravosti a shody s právními předpisy a dobrými mravy.

Prodávající ověřuje, zda recenze pochází od osoby, která si u něj zakoupila nebo vyzkoušela výrobek. K tomu slouží porovnání e-mailové adresy nebo jiných identifikačních údajů recenzenta s databází zákazníků. V některých případech může prodávající kontaktovat recenzenta e-mailem a požádat ho o potvrzení recenze.

Prodávající si vyhrazuje právo nezveřejnit recenze, které:

 • neodpovídají skutečnosti nebo nejsou od kupujícího;
 • porušují zákon, dobré mravy nebo práva jiných osob;
 • obsahují osobní údaje recenzenta nebo jiných osob;
 • byly odeslány pod cizí identitou;
 • nebylo možné ověřit jejich původ;
 • byly odeslány osobou spojenou s prodávajícím;
 • srovnávají nebo odkazují na jiné podnikatele nebo osoby;
 • jsou nesrozumitelné, vulgární, urážlivé nebo nevhodné.

Pravidla pro ověřování recenzí platí od 1. 1. 2023.

Recenze zveřejněné před tímto datem nemusí všechna tato pravidla obsahovat a jejich obsah negarantujeme.