Upravit filtr

Dlažba k bazénu

Keramická dlažba je skvělou volbou pro okolí bazénu. Splňuje všechny požadavky, které jsou důležité pro povrch kolem bazénu. Je třeba vybrat mrazuvzdornou dlažbu s vysokým stupněm protiskluznosti – nejméně R11 A, B nebo C. Na rozdíl od přírodních materiálů jako je kámen nebo dřevo, se keramická dlažba může pyšnit svou vysokou odolností a barevnou stálostí. K vybraným sériím dlažeb o tloušťce 1 cm i 2 cm se vyrábí i speciální bazénové prvky, jako jsou přelivové hrany a odtokové kanálky v případě, že se rozhodnete pro přelivový bazén. Díky tomu si můžete vytvořit terasu i okolí bazénu ve stejném designu.

undefined

Dlažba k bazénu

Představujeme vám série 2cm dlažeb Vignoni a Anversa, u kterých si můžete vybrat ze široké nabídky speciálních bazénových prvků. Naše nabídka je ale mnohem širší. Téměř všechny série 2cm dlažeb od itaslkých výrobců Del Conca a Pastorelli lze objednat s těmito speciálními prvky – jedná se především o přelivové hrany a odtokové kanálky, které se vyrábí přímo na zakázku. Vybírat můžete také z dlažeb ve standardní tloušťce 1cm, a to např. Opera a Natura od výrobce Exagres, které mají v nabídce také širokou škálu bazénových prvků. 

VŠECHNY DLAŽBY K BAZÉNU

Odtokové kanály

V případě, že se rozhodnete pro variantu přelivového bazénu, voda bude dosahovat až k horní hraně a vytvoříte nádherný bazén už na první pohled. Výhodou přelivové hrany je především minimální úbytek vody při koupání. Voda, která odteče odtokovým kanálkem, se přes filtrační nádoby vrací zpět do bazénu. Keramické dlažby o tloušťce 2 cm nabízí elegantní a luxusní řešení, kde si můžete navrhnout celou terasu, okolí bazénu i odtokový kanál a přelivovou hranu v jednom uceleném designu. Váš vysněný bazén tedy už nebudou nikdy narušovat žádné plastové kanálky.

ODTOKOVÉ KANÁLY

undefined
undefined

Přelivové hrany

Nabízíme vám řešení zakončení bazénu elegantní zaoblenou bazénovou hranou. Tyto speciální schodové prvky zaručí naprosto bezpečné koupání. Schodové prvky se vždy vyrábí v základních rozměrech dlažby, zároveň si je můžete nechat u dodavatele vyrobit přesně dle vašich požadavků na vámi daný rozměr. Váš bazén může být zakončen zaoblenou hranou a zároveň zde lze umístit i odtokový kanál, aby jeho vzdálenost od hrany bazénu dávala smysl. Tyto speciální prvky se vyrábí pouze na zakázku dle přesného zadání zákazníka.  

PŘELIVOVÉ HRANY

Abyste při procházení kolem bazénu neuklouzli

Velmi důležitý parametr při výběru dlažby kolem bazénu je beze sporu protiskluznost. Nabízíme širokou nabídku dlažeb s vysokým stupněm protiskluznosti. Jelikož se kolem bazénu pohybujeme většinou bosou nohou, doporučujeme vybírat z dlažeb s protiskluzností R11 C nebo R12 C, aby byl zaručen bezpečný pohyb v okolí bazénu. 

PROTISKLUZNÉ DLAŽBY

undefined
Del-Conca-Wild-Oyster-02-Outdoor-Top-1920x960.jpg

Správná stavební chemie pro dlažbu kolem bazénu

Keramickou dlažbu kolem bazénu lze nalepit nebo využít praktickou pokládku dlažby do štěrku nebo na terče. Při pokládce do štěrku nebo na terče je možné použít dlažbu o minimální tloušťce 2 cm. I když lepení dlažby kolem bazénu v našich klimatických podmínkách není zcela běžné, někdy je nutné přistoupit k tomuto řešení například kvůli zastřešení bazénu. V takovém případě vyberte správnou stavební chemii, která je vhodná pro lepení dlažby v exteriéru. Nezapomeňte nejdřív povrch ošetřit hydroizolací a následně použít dvousložkové lepidlo nejvyšší třídy SFTE S2deformovatelné lepidlo třídy C2TE S1 nebo epoxidové lepidlo. Dlažbu vyspárujte epoxidovou spárovací hmotou, která je díky svému složení, nesavosti a snadné čistitelnosti vhodná právě do exteriéru.

234 produktů
Viděli jste 36 z 234 produktů