Osobní odběr zdarma na 26 prodejnách

Dispozice kuchyně

Lineární kuchyně

Lineární

Nejjednodušším řešením kuchyňské linky je její uspořádání do přímky, kterou obvykle tvoří jednolitý pás horních a spodních skříněk. V zájmu maximálně efektivního využití prostoru mohou být na jednom nebo obou koncích linky umístěny vysoké skříně či nábytkové moduly s vestavnými spotřebiči. V souladu s trendem odlehčování kuchyní mohou linii horních uzavřených skříněk rozbíjet otevřené police nebo nástěnné boxy s denně používaným nádobím.
Kuchyně do L

Do "L"

Sestavy ve tvaru písmene L jsou praktické, protože poskytují snadný přístup ke všem zónám. Relativní nevýhodou tohoto uspořádání může být „hluchý“ roh, který bývá zvláště pro osoby menšího vzrůstu obtížně dostupný. V kuchyních, v nichž není místa nazbyt, tento problém odpadá díky instalaci rohového dřezu nebo varné desky. V ostatních případech se tento prostor obvykle stává odkladištěm malých kuchyňských spotřebičů.
Kuchyně do U

Do "U"

Sestavy kopírující tvar písmene U dokážou poskytnout velkou pracovní plochu a dostatek úložných prostor i na poměrně malém prostoru. Své zastánce si získávají velkou variabilitou, která například umožňuje pracovat s různými výškami pracovní plochy (např. ergonomicky příhodnější nižší usazení varné desky a vyšší poloha dřezu).
Paralelní kuchyně

Paralelní

Dvoustranné uspořádání, které tvoří dvě pro­tilehlé sestavy, nabízí nejefektivnější vy­užití prostoru a zároveň velmi pohodl­né vaření. Jeho limit spočívá v tom, že zde pravděpodobně neusadíte návštěvy. Vzdá­lenost mezi sestavami by totiž neměla být větší než 130 cm, abyste při vaření nemuseli dělat zbytečné kroky navíc.
Kuchyně s poloostrůvkem

S poloostrůvkem

Poloostrovní uspořádání vychází z „účkové“ kuchyně. Rozdíl je v tom, že tvar pů­vodně otevřené podkovy lehce uzavírá pro­dloužená kuchyňská linka nebo delší pra­covní deska, sloužící například jako jídelní pult.
Kuchyně s ostrůvkem

S ostrůvkem

Ostrůvek patří aktuálně k nejoblíbenějším prvkům kuchyně. Důvod? Je nejen esteticky zajímavý, ale také přináší řadu sociálních výhod. Ve spojení s obývacím pokojem vtahuje toho, kdo vaří, do dění a komunikace, a díky tomu, že je přístupný ze všech stran, vybízí, aby se do přípravy pochoutek zapojili i ostatní členové domácnosti.