Doprava ZDARMA od 5 000 Kč | Osobní odběr zdarma na 26 prodejnách

Dispozice kuchyně

Dispozice kuchyně

Velmi důležitým prvkem dnešní moderně řešené kuchyni také je, aby správně zapadla do obytného prostoru. Pro dobře fungující kuchyni je nezbytné maximálně využít pro kuchyni vyhrazený prostor, aby měl co největší užitnou plochu. Zároveň však musí být zajištěn dostatek místa pro volný pohyb.
 

Kuchyně lineární


Nejjednodušším řešením kuchyňské linky je její uspořádání do přímky, kterou obvykle tvoří jednolitý pás horních a spodních skříněk. V zájmu maximálně efektivního využití prostoru mohou být na jednom nebo obou koncích linky umístěny vysoké skříně či nábytkové moduly s vestavnými spotřebiči. V souladu s trendem odlehčování kuchyní mohou linii horních uzavřených skříněk rozbíjet otevřené police nebo nástěnné boxy s denně používaným nádobím.

Kuchyně do L


Sestavy ve tvaru písmene L jsou praktické, protože poskytují snadný přístup ke všem zónám. Relativní nevýhodou tohoto uspořádání může být „hluchý“ roh, který bývá zvláště pro osoby menšího vzrůstu obtížně dostupný. V kuchyních, v nichž není místa nazbyt, tento problém odpadá díky instalaci rohového dřezu nebo varné desky. V ostatních případech se tento prostor obvykle stává odkladištěm malých kuchyňských spotřebičů.

Kuchyně do U


Sestavy kopírující tvar písmene U dokážou poskytnout velkou pracovní plochu a dostatek úložných prostor i na poměrně malém prostoru. Své zastánce si získávají velkou variabilitou, která například umožňuje pracovat s různými výškami pracovní plochy (např. ergonomicky příhodnější nižší usazení varné desky a vyšší poloha dřezu).

Kuchyně paralelní


Dvoustranné uspořádání, které tvoří dvě pro­tilehlé sestavy, nabízí nejefektivnější vy­užití prostoru a zároveň velmi pohodl­né vaření. Jeho limit spočívá v tom, že zde pravděpodobně neusadíte návštěvy. Vzdá­lenost mezi sestavami by totiž neměla být větší než 130 cm, abyste při vaření nemuseli dělat zbytečné kroky navíc.

Kuchyně s poloostrůvkem


Poloostrovní uspořádání vychází z „účkové“ kuchyně. Rozdíl je v tom, že tvar pů­vodně otevřené podkovy lehce uzavírá pro­dloužená kuchyňská linka nebo delší pra­covní deska, sloužící například jako jídelní pult.

Kuchyně s ostrůvkem


Ostrůvek patří aktuálně k nejoblíbenějším prvkům kuchyně. Důvod? Je nejen esteticky zajímavý, ale také přináší řadu sociálních výhod. Ve spojení s obývacím pokojem vtahuje toho, kdo vaří, do dění a komunikace, a díky tomu, že je přístupný ze všech stran, vybízí, aby se do přípravy pochoutek zapojili i ostatní členové domácnosti.

Projektový konzultant je tu pro vás

Stylová koupelna i kuchyně bez starostí
 
  • komfortní zákaznický přístup
  • vaše maximální pohodlí a úspora času
  • pravá ruka pro váš projekt
Víme, jak náročná může rekonstrukce vašeho bydlení být. Služby projektového konzultanta vám poskytneme zdarma. Chci vědět více.

Sjednat schůzku
   

Mohlo by vás zajímat

Před nákupem kuchyně
Na co se připravit, jak postupovat při plánování nové kuchyně?
Stylová řešení kuchyní
Inspirujte se u našich designerů a pořiďte si kuchyni bez starostí.
Grafický návrh kuchyně
Naplánujeme pro vás kuchyni podle vašich představ.
Kuchyně na míru
Vyberte si ze široké nabídky našich kuchyní na míru. 
Nyní s montáží ZDARMA.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​
Nešvary v kuchyních
Všichni opakujeme chyby, kterých dříve či později začneme litovat.
Katalog kuchyně
Prolistujte katalog kuchyní a načerpejte inspiraci.