Upravit filtr

Dřezy

Bez dřezu se v kuchyni neobejdete, kuchyňským myčkám navzdory. I v moderní kuchyni je praktický dřez stále třeba, zaměřte se na jeho správný výběr.

Pro jaký materiál dřezu se rozhodne značně záleží na tom, jak moc plánujete dřez využívat a kolik peněž do něj chcete investovat. Nerezové dřezy jsou nejekonomičtější volbou a v tuzemsku stále nejrozšířenější. Na paty jim šlapou granitové dřezy. Jsou v porovnání s běžnými nerezovými dřezy velmi odolné, nepoškrábou se a navíc se vyrábějí i v různých barvách. Nejoblíbenější jsou antracitové a černé dřezy. Sluší každé moderní kuchyni. Bílé nebo béžové granitové dřezy zase ladí k rustikální kuchyni. Stylové, i když finančně náročnější, jsou keramické dřezy, typické pro selské a venkovské kuchyně

Dřez vybírejte i podle tvaru. Správný tvar dřezu vám v kuchyni značně ušetří místo a pomůže s praktičností. Dříve oblíbené kulaté dřezy jsou pomalu nahrazovány obdélníkovými nebo čtvercovými dřezy, které jsou výrazně praktičtější při užívání. Pokud to dispozice kuchyní umožní, doporučujeme kuchyňský dřez s odkapávačem – na něj snadno odložíte opláchnuté nádobí nebo potraviny. Skvělým pomocníkem ve velké kuchyni je dvoudřez, který jednoduše oddělí třeba špinavé od opláchnutého. U rohových kuchyní je právě roh ideálním řešením pro umístění rohového dřezu, s odkapávači z obou stran dřezu.

K dřezu patří i dřezová baterie. Při výběru dřezové baterie sáhněte vždy raději po té úsporné a s praktickými vychytávkami jako je dřezová baterie s vytahovací sprškou apod. Praktické a často cenově výhodnější jsou sety dřezu a baterie. Ladí stylem i barvou a navíc perfektně k sobě pasují.

Nezapomeňte ani na praktické doplňky ke dřezům. Povýší dřez na multifunkční místo. Aby doplňky do dřezu perfektně sedly, vybírejte ze sortimentu odpovídajícímu značce vašeho dřezu. Nejvíce doplňků nabízí značky Blanco i Franke  nebo Schock.

949 produktů
Viděli jste 36 z 949 produktů