Doprava zdarma nad 6 000 Kč | Osobní odběr zdarma na 26 prodejnách

Dřez a baterie? Nerozlučná dvojka!

Většina dnešních domácností je vybavená myčkou nádobí, což ale nijak nesnižuje důležitost dřezu. A je-li dřez vybaven i dalším příslušenstvím, zastane i jiné funkce, než je omývání nádobí a potravin. Pamatujte, že s baterií by měl vždy tvořit dokonalý pár. Možností a kombinací je celá řada, pojďme se na ně společně podívat. Jakou kombinaci zvolíte do své kuchyně vy?
Dřez, dřezová baterie

Víceúčelový dřez

Velikost dřezu je dobré podřídit našemu kuchařskému umění a také velikosti kuchyňské sestavy. Pokud vaříme málo, vystačíme si s menší vaničkou a malou odkapávací plochou, nebo se obejdeme i bez ní. Vaříme-li často, můžeme využít variantu dvojdřezu nebo dřezu s velkou odkapávací plochou. Na tu totiž můžeme odkládat kuchyňské potřeby i potraviny, které budeme k vaření potřebovat, a pokud je v příslušenství třeba posuvné prkénko, lze na dřezu i krájet. Šikovné jsou nejrůznější odkapávací vaničky či košíky, v nichž se dají omývat potraviny a ve vaničkách klidně i skladovat. 

Dřez, dřezová baterie

Slaďte dřez s designem kuchyně

Vzhled a materiál dřezu bychom měli přizpůsobit designu kuchyně a snažit se obojí sladit. Co se týká kvality materiálů, z nichž se dřezy vyrábějí, ať zvolíme nerez, granit či keramiku, tak nikdy neuděláme chybu. Každý materiál má svá pro a proti, ale vesměs se všechny dobře udržují v čistotě a vynikají vysokou životností. Nadčasovou klasiku představuje nerez, keramika se hodí do stylových kuchyní, granit nabízí více barevných možností. Zajímavou designovou variantou je kombinace nerezu se sklem.

Chci dřez


 
Dřez, dřezová baterie

Dřezu sluší baterie

Nedílnou součástí dřezu je kuchyňská baterie. Co se týká instalace, tak vybírat lze z varianty stojánkové, nebo nástěnné. Oproti umyvadlové baterii má dřezová delší či vysoké výtokové rameno, to z toho důvodu, aby bylo možné napouštění vody i do vysokých nádob. Akční rádius baterie lze zvýšit otočným ramínkem nebo vysouvací sprškou, která má většinou nastavitelné dva druhy proudu. Ideální je kombinace obojího.

Chci dřezovou baterii


 
Dřez, dřezová baterie

Baterii i dřez vybírejte současně

Vždy je dobré vybírat dřez i baterii současně, abychom viděli, kam bude z raménka směřovat výtok vody, a také aby se dalo obojí sladit v dokonalý pár. Seženete spoustu krásných designů a materiálů. Standardní chrom doplňuje nerez v lesklé i matné úpravě, exkluzivně vypadá bronz a mosaz, dobře se kombinuje praktický granit.

sety dřezu s baterií

Vybírejte z naší široké nabídky. 

Těšíme se na vás v síti prodejen SIKO.

SIKO tým