Keramické dlažby s antibakteriálním povrchem

Místa, kde žijeme a pracujeme, relaxujeme a kde se setkáváme s našimi přáteli a rodinou, chceme obývat s co největším možným komfortem. Hlavním zdrojem vnitřního znečištění jsou téměř neviditelné bakterie a houby, které se množí ve vzduchu a které způsobují mírné nebo nepostřehnutelné podráždění, které ovlivňují naši aktivitu nebo mohou způsobit alergii či astma. A právě proto se v posledních letech díky moderním technologiím povedlo vyrobit keramické obklady a dlažby s aktivním antibakteriálním povrchem, který bojuje proti udržování a množení bakterií.
Jaké výhody tyto povrchy přináší a jak fungují?

protipachovy-ucinek-landing-page.jpg

Antibakteriální účinek

Exkluzivní úprava na bázi iontů stříbra, které jsou nevratně zabudované v keramickém produktu. Tyto částice nelze vymýt. Jejich účinek je dlouhodobý. Antibakteriální povrch je neustále aktivní v povrchu, ve dne i v noci. Funguje i bez přítomnosti UV záření.

Tato technologie potlačuje růst a množení patogenních mikroorganismů, jako jsou bakterie, plísně a houby, snižuje bakteriální zátěž až o 99,9 %. Antbiakteriálná povrch funguje také jako prevence vzniku nemocí přenášených jídlem – jako je Salmonela nebo Campylobakter. Účinnost technologie CleanOut od italského výrobce Ragno je potvrzena nejnáročnějšími testy a vyhovuje normě ISO 22916. 

Protizápachový účinek

Keramické dlažby s antibakteriálním povrchem zamezují růstu mikroorganismů, ale také zabraňují vzniku nepříjemných pachů. Díky tomu budeme mít zdravější, čistější interiéry našich domovů bez nepříjemných pachů. 

Samočistící účinek

Na keramických dlažbách s antibakteriálním povrchem ulpívá na povrchu méně nečistot. To usnadňuje jeho čištění a není potřeba používat tolik agresivních čistících prostředků, které jsou často toxické pro člověka i pro životní prostřední.  

antibakterialni-ucinek-landing-page.jpg
zivotni-prostredi-landing-page.jpg

Zdravotně nezávadné a udržitelné povrchy

Díky formuli ze stříbra je antibakteriální technologie neškodná pro zdraví lidí a zvířat a neuvolňuje látky, které poškozují životní prostředí.

Italský výrobce Graniti Fiandre dokonce laboratorními výpočty ověřil, že 16 088 m2 povrchů ACTIVE položených venku eliminuje 59 kg oxidů dusíku za rok, což odpovídá efektu více než 200 000 m2 zelených ploch. Tyto speciální povrchy jsou tedy přínosné nejen pro obyvatele budovy, v níže je dlažba položená, ale i pro jejich okolí.  

V naší nabídce najdete hned několik sérií s antibakteriálním účinkem: 

undefined
Ragno Eterna
Urban-Active-nahledova-3-.jpg
Graniti Fiandre Urban Active
Pietra-Di-Basalto-Active-nahledova.jpg
Graniti Fiandre Pietra Di Basalto Active

Stylová koupelna i kuchyně bez starostí

  • komfortní zákaznický přístup
  • vaše maximální pohodlí a úspora času
  • pravá ruka pro váš projekt

Víme, jak náročná může rekonstrukce vašeho bydlení být. Služby projektového konzultanta vám poskytneme zdarma. Chci vědět více.

Sjednat schůzku
SIKO projektový konzultant