Podcasty

Tomáš Vala je od roku 2015 generálním ředitelem rodinné firmy SIKO, nejsilnějšího retailera s vybavením pro koupelny, kuchyně a interiér na českém i slovenském trhu. Firma dosahuje obratu 6 mld Kč, má přes 50 prodejen a 1000 zaměstnanců. Ve vedení převzal štafetu po zakladatelce firmy, Jaroslavě Valové. Firmu úspěšně digitalizoval. Skrze investice do francouzského e-shopu LIVEA a švýcarské firmy Swiss Aqua Technologies SIKO vstoupilo na globální trh a rozvíjí e-commerce aktivity v západní Evropě, kde chce být první volbou v digitální inspiraci v interiérech. 

Kudy vedla cesta Tomáše Valy na kapitánský můstek? Co ho naučila nedávná koronakrize a jaké plány má do budoucna? …odpovědi najdete v nejnovějších podcastech.

Jaroslava Valová, zakladatelka SIKO, jako SuperWoman

04-2023 LIFEE.CZ

Jaké vlastnosti by měla taková superžena mít? Jaký je její pohled na dosažení úspěchu?

V podcastu magazínu Lifee dostávají slovo nejúspěšnější české dámy, tentokrát paní Valová. Poslechněte si podcastový rozhovor se zakladatelkou SIKO o začátcích jejího podnikání, jaký vliv mělo na fungování rodiny a o dalších zajímavostech ze SIKO příběhu, pohledem SuperWoman.

Příjemný poslech.

SPUSTIT PODCAST

undefined
undefined

HRko live: Tomáš Vala ze SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚ o tom, jak být zaměstnancům blíže

11-2022, HRko podcast

„Já když toho člověka potkám na chodbě a byl jsem s ním na obědě, tak ten úsměv a pozdrav je úplně jinačí.“ popisuje jednu z výhod obědů se zaměstnanci Tomáš Vala, generální ředitel české rodinné firmy SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚ.

Tomáš Vala je pověstný svým velmi dobrým přístupem k zaměstnancům a podněcováním zaměstnaneckých inovací.
Jak být zaměstnancům blíže prozrazuje v tomto podcastu.

Příjemný poslech

SPUSTIT PODCAST

Tomáš Vala - Generální ředitel rodinné firmy SIKO a druhá generace majitelů

9-2021 Deep Talks Petra Ludwiga s Tomášem Valou

Jak je možné vybudovat miliardovou firmu a zároveň zachovat rodinnou firemní kulturu? A jak úspěšně skloubit vrcholový business a rodinný život s pěti dětmi?... dozvíte se v rozhovoru s Tomášem Valou, generálním ředitelem SIKO.

Jeho cílem je být vzorem pro ostatní firmy a co nejvíce tak naplňovat slogan „Inspirujeme vším, co děláme“.

Příjemný poslech.

SPUSTIT PODCAST

vala-a-ludwig-datovej-laureat-nobelovych-cen-ve-vsech-oborech.jpg
Podcast0998.jpg

„...chci mít dashboard a mačkat tlačítka“

04-2021, videorozhovor SIKO-SAP

Digitalizace ovlivňuje byznys. Hodně. Bez strukturované práce s daty, systému plánování a online reportingu to dnes nejde. „Slepé“ rozhodování nad plochou tabulkou, v lepším případě ad hoc analýzou, zkrátka nestačí. Finanční plánování a řízení je už dneska jinde.  Jak vypadá SIKO  finanční řízení dnes? Co nás vedlo k rozhodnutí postavit jej na SAP produktech? Jak moc naplnily naše očekávání?  Nejen o tom si povídaly Hana Součková, generální ředitelka SAP CZ a finanční ředitelka SIKO, Monika Vítová, a to rovnou v prostředí krásných koupelen a kuchyní, v novém showroomu na SIKO centrále.

Příjemný poslech

SPUSTIT PODCAST

Jaroslava Valová v rozhovoru se sestrou Angelikou, boromejkou

04-2021, Český rozhlas dvojka „Jak to vidí“

Radost ze života, vztah k víře, ale také závist a rozvedené manželství – i to jsou témata, kterých se dotkla zakladatelka SIKO, Jaroslava Valová, v krátkém rozhovoru se sestrou Angelikou, boromejkou, v pořadu Český rozhlas dvojka „Jak to vidí“. 

Jaké další střípky z rodinného podnikání prozrazuje? Jaký je její postoj k výchově dětí? A proč má ráda zahradničení? …dozvíte se v podcastu.

Příjemný poslech.

SPUSTIT PODCAST

Valova-schody.png
redesign-grafika11.jpg

Tomáš Vala: Denně měníme cenu sortimentu dle konkurence na internetu

02-2021, Redesign s Davidem Krajíčkem

Poslechněte si podcast s Tomášem Valou, CEO SIKO,  nejen o firmě. Rozpovídal se také o osobním postoji k výchově dětí, co pro něj děti znamenají a proč je dobré se na ně umět napojit. Jak se v této době daří Siku a jak jej Tomáš vede? Proč měníme cenu čtvrtiny sortimentu podle vývoje konkurence na internetu? Jaké jsou naše hlavní firemní hodnoty? A k čemu je v Siku ombudsman?...

Příjemný poslech. 

SPUSTIT PODCAST

Jaroslava Valová & Tomáš Vala: Ve firmě nechceme zaměstnance, ale spolupracovníky

02-2021, LMC

Když Jaroslava Valová před 30 lety zakládala SIKO v malé obci Čimelice, bylo pro ni výzvou zaměstnávat sousedy, známé a kamarády. Někteří z nich ale ve firmě spokojeně pracují do dneška. K rozhovoru o lidech, firemní kultuře i hodnotách, které jsou platné snad pro všechny firmy, jsme s paní Jaroslavou přizvali také jejího syna – dnes generálního ředitele společnosti SIKO – Tomáše Valu. Příjemný poslech.

SPUSTIT PODCAST

Podívejte se na video ROZHOVOR se zakladatelkou SIKO Jaroslavou Valovou a s jejím synem Tomášem Valou, generálním ředitelem společnosti. Co na sebe prozradili? Myslí si paní Valová, že je Tomáš dobrý šéf?

lmc-podcast.jpg
vALA-CARD-fin.png

Tomáš Vala o řízení firmy a digitalizaci v covid době

01-2021, Studio ČMA

Skvělý rozhovor s Tomášem Valou a Vadimem Petrovem ze Studia ČMA o tom, jak SIKO "naučilo" lidi kupovat si koupelny přes e-shop, kudy vede cesta od obyčejného prodeje ke službě a proč ročně investují desítky milionů do digitalizace…

Jak je to se schopností řešit nepříjemné situace ? 
Více se dozvíte se v rozhovoru,

SPUSTIT PODCAST

Digitalizace nám umožňuje denně měnit ceny dle konkurence

11-2020, Forbes

Jak moc digitální transformace ovlivňuje byznys? Dá se z ní těžit i v nelehkých časech? Firma SIKO patří k těm společnostem, které se rozhodly přistoupit k digitální transformaci už před čtyřmi lety. Díky ní v  náročné době pandemie a uzavřených kamenných prodejen tak může navyšovat prodeje přes online. 
Jaké jsou 3 základní pilíře, na které má smysl se z pohledu digitalizace připravit? 
Více se dozvíte v podcastu s Tomášem Valou, CEO SIKO a Hankou Součkovou, generální ředitelkou SAP ČR.​​​​

SPUSTIT PODCAST

podcast-forbes-sap-1200.jpg
podcast-sap-1200.jpg

Proměny Customer Experience z pohledu rodinné firmy

05-2020, SAP

Jak vypadá SIKO ZÁKAZNICKÁ ZKUŠENOST v ONLINE prostředí? Co jsou pro nás ty největší výzvy?

Tomáš Vala, CEO SIKO v otevřeném rozhovoru s Hankou Součkovou, Managing Director SAP Czech, odhaluje zákulisí digitální transformace Sika a formování zákaznické zkušenosti. 

SPUSTIT PODCAST

Jak zvládá pandemii SIKO, investice do technologií, krizové plány

04-2020, Mladý podnikatel

Povídání „na dálku“ o tom, jak česká rodinná firma funguje během pandemie koronaviru, co ji pomáhá udržet velkou část tržeb i v době nouzového stavu a jaké jsou plány do budoucna navzdory krizi.   
Poslechněte si podcast Jiřího Rosteckého s Tomášem Valou, který vznikl uprostřed koronakrize.

SPUSTIT PODCAST

podcast-mlady-podnikatel-1200.jpg
podcast-business-leaders-1200.jpg

Tomáš Vala o budování rodinné firmy

11-2019, Business Leaders

Kudy vedla jeho cesta na pozici generálního ředitele? Dozvíte se v podcastu Business Leaders.

,,Byl jsem u všeho. Jezdil jsem s ještěrkou, balil zakázky, fakturoval, dokonce jsem převážel obkládačky,“ vypráví Tomáš Vala o svých začátcích v rodinné firmě. Když paní Valová, Tomášova maminka, založila v roce 1991 firmu, bylo mu 17 let. A od té chvíle pro firmu žije, jak sám říká.

SPUSTIT PODCAST

Ve firmě jsem trávil všechen svůj čas 

08-2019, Buduj Značku

Tomáš Vala v rozhovoru tentokrát o něčem trochu jiném než je business...

Dozvíte se, jak musel v 17 letech zvládat pozici obchodního zástupce ve firmě. Jak kvůli práci odložil rande se svou budoucí ženou. 
Nebo o víkendech a volném času, který obětoval firmě. To ale není všechno. Zazní velmi užitečné informace o tom, jak byste měli jako majitelé byznysu zacházet s lidmi, aby pro vás pracovali rádi. 

SPUSTIT PODCAST

tomas-vala-1200.jpg
tomas-vala-forbes-1200-min.jpg

Musíte být dobří jako Alza nebo Rohlík

03-2019, Forbes

Zákazník vás nesrovnává s vaší přímou konkurencí, ale s vůbec nejlepšími službami, které na českém internetu jsou.

Když si přes e-shop objedná koupelnu, očekává, že ji bude mít do druhého dne, protože tak to funguje u Alzy i u Rohlíku,“ dodává Tomáš Vala o expanzi tradičního kamenného retailera SIKO do světa e-commerce.
Jak to bylo se zodpovědností za řízení rodinného byznysu a proč SIKO staví nové showroomy podle pravidel fungování lidského mozku? Poslechněte si celý Forbes Business Podcast.

SPUSTIT PODCAST

Napsali o nás
tomas-clanky-500.jpg
Tomáš Vala o tom, co znamená zákaznická zkušenost a jak se vyplácí v době koronakrize >
tomas-seznam-500.jpg
Vrhli se na e-shop. Zachránili tím většinu tržeb v miliardovém byznysu >
tomas-idnes-500.jpg
Díky digitalizaci jsme si udrželi 70 procent obratu, říká šéf SIKO >
jaroslava-valova-blog.jpg
Snažíme se neustále vylepšovat >