Plovoucí podlahy „click“ nebo lepené? Čím se liší a kterou si vyberete?

S pokládkou vinylové i laminátové podlahy pomocí click systému nebo lepením si poradí každý zručný kutil. Na co nezapomenout, než se do pokládky pustíte?  

Dva nejběžnější druhy pokládky podlahy jsou lepení podlahy nebo formou plovoucí podlahy - tedy click systém. Oba způsoby jsou vhodné jak pro položení vinylové podlahylaminátové podlahy i dřevěnou podlahu. Před tím, než se rozhodnete, odpovězte si na 5 základních otázek.

podlaha-kam-umistit.jpg

1. Kam novou podlahu budu pokládat?  

 Podklad je to, co určuje, jaký způsob pokládky podlahy zvolíte. Výhodou click systému je rychlost a jednoduchost pokládky. Je tolerantnější, co se týče rovinatosti – nerovnosti vyřeší vhodná podložka. Pokládku click systémem dokáže každý zručný kutil. Oproti tomu pokládka lepením napevno k podkladu vyžaduje perfektně připravený podklad – rovný, pevný a lépe zvukově izoluje. 

2. Co je rychlejší? 

S ohledem na to, že click systém nevyžaduje dokonale rovný povrch, dá se považovat za rychlejší způsob pokládky podlahy. Bez nutnosti úpravy podkladu přestavuje click systém i levnější variantu.  

pokladka-podlahy.jpg
laminatova-podlaha-do-koupelny.jpg

3. Co když chci podlahu odolnou, třeba do koupelny? 

Víc, než na způsobu pokládky záleží především na druhu podlahové krytiny. V případě koupelny nebo kuchyně doporučujeme voděodolné podlahy. Zvládnou vlhkost i případné vodní nehody. Pokud chcete podlahu, která vytvoří odolný celek bez spár, zvolte lepení.

4. Zvládnu to sám? 

Naše odpověď zní „Ano“. Ať už click systém nebo lepení, oba způsoby pokládky podlahy zvládne každý zručný domácí kutil. Počítat musíte s tím, že lepení potřebuje patřičně upravený podklad. Vyrovnáte ho vhodnou nivelací, použitím penetrace, a proto je pokládka lepením poněkud pracnější. Oproti tomu click systém si poradí i s nepatrnými odchylkami a nerovnostmi. Snadno je vyladíte podložkou. A pokládka je tak snazší.  

undefined

Jak si položit podlahu

 
Na co nesmíte nezapomenout?
parquet.svg
Potřebné množství materiálu

plocha místnosti + 10 % na prořez

guide (1).svg
Pečlivě prostudovat návod

pro pokládání vybrané podlahové krytiny

48-hours (1).svg
Aklimatizace

krytinu nechat v místnosti pokládky 48 hodin

temp (1).svg
Pokládka

při teplotě 15–30 °C a vlhkosti 50–70 %

montaz-podlahy.jpg

5. Mám vybráno, ale nechci se zdržovat s pokládkou. 

V takovém případě máte vyřešeno. Pokládka podlah je pro nás hračka. Strhneme starou podlahu, zajistíme její odvoz a ekologickou likvidaci, připravíme povrch na vámi zvolenou pokládku a podlahovou krytinu a tu položíme. Na vás pak bude ten zbytek – užívat si dokonalou podlahu každý den.  

VÍCE O POKLÁDCE PODLAH

Stylová koupelna i kuchyně bez starostí

  • komfortní zákaznický přístup
  • vaše maximální pohodlí a úspora času
  • pravá ruka pro váš projekt

Víme, jak náročná může rekonstrukce vašeho bydlení být. Služby projektového konzultanta vám poskytneme zdarma. Chci vědět více.

Sjednat schůzku
SIKO projektový konzultant
Mohlo by vás zajímat
pred-nakupem-podlahy-600.jpg
Před pokládkou podlahy
Co musím vědět, udělat a mít připravené před pokládkou podlahy?
laminatove-podlahy.jpg
Laminátové podlahy
Nejběžnější, oblíbená a odolná podlahová krytina s výborným poměrem kvalita/cena.
vinylove-podlahy.jpg
Vinylové podlahy
Vinylové podlahy jsou stále oblíbenější, snadno a rychle se pokládají i opravují, mají skvělé vlastnosti i design a dají se využít i v koupelnách a kuchyních.
undefined
Dřevěné podlahy
Nadčasová dřevěná podlaha svým přirozeným kouzlem zútulní každý domov.
katalog-dvere-podlahy-cz.jpg
Katalog dveře, podlahy
Prolistujte katalog dveří a podlah a načerpejte inspiraci.