Jak SIKO brousilo diamant v podobě firemních hodnot?

Když před 27 lety začínala s podnikáním, musela nastavit pravidla a držet se základních hodnot. Jen tak mohla zdolávat překážky a čelit výzvám na cestě za úspěchem. Jaroslava Valová, zakladatelka rodinné firmy SIKO postavila podnikání na velmi silných hodnotách. Těch hodnot bylo 12 a nejzásadnější zněla „mysli na druhého v řadě“. Do jaké podoby vybrousila  své firemní hodnoty, už více než čtvrtstoletí platné, koupelnová jednička SIKO dnes? 

Příběh zakladatelky SIKO, paní Valové a její rodiny, se zdá být téměř pohádkový. Z nuly vybudovala koupelnovou jedničku na trhu. To, co předchází úspěchu, vždycky bolí. Musíte to tvrdě oddřít. Neexistuje pohodlná zkratka. Ani tenhle „český sen“, nebyl výjimkou. Nesplnil se mávnutím kouzelného proutku, ale stojí za ním pevná vůle, neutuchající energie a tvrdá dřina všech, kteří se na budování a rozvoji SIKO podíleli.

Na začátku se musela nastavit pravidla a zuby nehty se držet základních hodnot. Jen tak jsme mohli zdolávat překážky a čelit výzvám na cestě za úspěchem. Těch hodnot tehdy bylo 12. Dohromady položily velmi silný základ kultury naší rodinné firmy. A na tom si zakládáme.

Za 27 let jsme společně ušli už pořádný kus cesty za úspěchem, cesty plné výzev, ale i překážek. Rosteme. Neustále se vyvíjíme, posouváme. A stejně tak naše hodnoty. Chtěli jsme jim dát novou, moderní tvář i pojetí a zjednodušit je. Klíčové pro nás ovšem bylo, navázat na to dobré, co v sobě nesly ty původní.

hodnoty-krest.jpg

Na novém pojetí SIKO hodnot jsme pracovali více než rok

Dobrovolně se, pod vedením Petra Ludwiga, během 15-ti workshopů zapojily stovky kolegů, včetně nejvyššího vedení a majitelů. Dohromady jsme popsali přes 50 flipchartů a natipovali přes 500 odpovědí. Dali jsme slovům konkrétní význam.

50+ flipcharů | 500+ odpovědí

Dohromady jsme popsali přes 50 flipchartů a natipovali přes 500 odpovědí. Dali jsme slovům konkrétní význam.

A společnými silami jsme ty původní, přes čtvrtstoletí „staré“ hodnoty, vybrousili do

 SOUČASNÉ PODOBY TOP 5

hodnoty-flip.jpg
puvodni-hodnoty.jpg

Podívejte se, jak zněly ty původní, na začátku.

Co přesně znamenala v SIKO praxi ta nejzásadnější z nich „Mysli na druhého v řadě“? 

 Tady to je "černé na bílém".

CHCI SI PŘEČÍST PŮVODNÍ HODNOTY

Hodnoty na recepci centrály v Čimelicích

Velká plachta nových hodnot, s podpisy nás všech, je umístěna na recepci zbrusu nové SIKO centrály, kterou jsme v květnu slavnostně otevřeli v Čimelicích.

hodnoty-recepce-fin.jpg
Ať se novým hodnotám daří a prolínají se každodenním kontaktem s vámi, našimi zákazníky. Napříč celou sítí SIKO prodejen v Čechách i na Slovensku.