Staňte se fanouškem
  • Čeština

Koupelnové trendy z CERSAIE 2015

Cersaie – Italy, Bologna 28.9. – 2.10. 2015

Mezinárodní veletrh, na kterém přední světoví výrobci keramických obkladů a koupelnového vybavení představili novinky pro rok 2016.

Veletrh Cersaie je pro nás, specialistu na koupelny, takový „koupelnový svátek“ :-) Přehlídka designu a novinek zejména v obkladech, dlažbách. Inspirace.

Jaké jsou tedy hlavní koupelnové trendy nadcházející sezóny?

Dřevo, dřevěné povrchy

V mnoha formátech a kombinacích, s propracovanou strukturou nebo v „postařeném“ retro ztvárnění. Koncept s důrazem na využití dřeva a jeho imitace. Koupelna, která zahřeje…
Pokud chcete mít koupelnu snů, ve které hraje hlavní roli funkčnost, design a přírodní materiály, rozhodně nesmíte opomenout „dřevo“. Že dřevo je klíčovým materiálem vhodným i pro koupelnu, dokazuje i silná přítomnost vystavovatelů právě z tohoto sektoru.
Imitace masivního dřeva, dřevěných palubek, „zestařené“ dřevo ve stylu retro je hlavním materiálem nejen pro koupelnový nábytek, doplňky, ale výraznou měrou se prosazuje i mezi dlažbou a obklady, zejména ve formě nejrůznějších mozaiek, hexagonů, seskládaných například do tvaru včelích pláství. Dřevo se objevuje např.  i jako jednoduchý držák ručníků a dotváří tak dokonalý, čistý design koupelny s důrazem na využití přírodních materiálů.


     
  

Patchwork,  umělé „zestaření“, omšelost materiálů

Styl retro nebo art deco vytvoří útulnou atmosféru. Majolíkové dekory, v kombinaci s kovem či dřevem, černo-šedo-bílé kombinace nebo petrolejově modrá s barvou jílu jsou již dobře zabydlenou stálicí snad v každém interiéru. Umělé zestaření materiálu či omšelost je nezbytným „doplňkem“.

  

Tvary: hexagon a reliéfní efekt (3D)

Nadále převládá rozmanitost tvarů – od minimozaiek, přes psaníčka až po třímetrové kompozitní desky. Velké formáty už jsou zaběhnutou klasikou. Oblibě se těší také nejen větší čtverec (80x80 až 120x120), ale i obdélníky, které jsou ve své drtivé většině pokládány na šířku. 

Hitem, který bylo vidět u většiny expozic, byl hexagon, ať už rovnostranný anebo se 2 delšími stranami, v lesklém či matném povrchu, ideálně seskládaný do kontrastu. Šestiúhelník v imitacích dřev, kamene, betonů, s digitálním tiskem, ornamentem i v op-artových barvách. Následně pak i s reliéfním (3D) efektem.

Povrchy - plastické, trojrozměrné tvary a optické 3D efekty, často seskládáné v kontrastu (mat x lesk, reliéf x hladký povrch); Tyto druhy jsou již pevně etablované na trhu a jistě budou i v nadcházejících letech atraktivní pro řadu zákazníků.

    

 

Kámen, beton, mramor

   

 

Nechte se inspirovat novinkami a koupelnovými trendy nové sezóny, při tvorbě vaší koupelny snů.

S novinkami v sortimentu se postupně setkáte i v síti našich prodejen. 

Těšíme se na vaši návštěvu.

SIKO tým

Sdílejte na