Staňte se fanouškem
  • Čeština

Studentská soutěž na téma "Moderní koupelna"

Společnosti SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚ a AGC Flat Glass Czech, ve spolupráci s katedrou architektury stavební fakulty ČVUT, organizovaly v Praze ve stylovém showroomu SIKO na Zličíně slavnostní vyhlášení studentské soutěže na téma „Moderní koupelna“. Součástí celé akce byl i odborný seminář „Moderní trendy v interiéru”.

Obě společnosti po dohodě s panem Ing. architektem Vladimírem Gleichem z katedry architektury stavební fakulty ČVUT vyhlásily v druhé polovině března studentskou soutěž na téma “Moderní koupelna”. Podmínkami soutěže bylo navržení interiéru koupelny tak, aby byly použity produkty ze sortimentu společnosti SIKO (zařizovací předměty, obklady, dlažby) a zároveň, aby se v návrhu studentů objevily alespoň tři aplikace s použitím interiérových skel od společnosti AGC. Každý soutěžící předložil dva návrhy jedné koupelny – a to formou návrhu KREATIVITA a REALIZACE. Rozdílem u obou prezentovaných návrhů byl především prostor. U kreativního návrhu byla plocha neomezená, kdežto u reálného návrhu museli studenti použít shodné základní prvky použité v návrhu KREATIVITA, ale v přesně definovaném prostoru.


Z finalistů byli vybráni tři výherci, kteří během slavnostního večera 19. června obdrželi finanční odměnu. Opravdovou “třešničkou” tohoto neformálního setkání bylo odhalení realizace vítězného návrhu jako vzorové koupelny přímo v showroomu SIKO Zličín. Realizace vítězného návrhu byla organizována a financována společnostmi SIKO a AGC.

Vítězové soutěže:

1. místo: Jana Compel´ová
2. místo: Martina Frýbová
3. místo: Šárka Tomášová a Josef Vild


Realizace vítězného návrhu koupelny od studentky Jany Compel´ové

Studentská soutěž

Celá akce podpořila spolupráci mezi všemi zúčastněnými subjekty a studentům katedry architektury stavební fakulty ČVUT nabídla unikátní příležitost vyzkoušet si návrh interiéru na základě specifických požadavků zadavatele. V případě vítězné koupelny také přímou konfrontaci návrhu a realizace.

Navštivte showroom SIKO na Zličíně a prohlédněte si sami realizaci vítězného návrhu


Odborná porota hodnotí a vybírá z návrhů...

Studentská soutěž


V rámci doprovodného programu proběhl seminář na téma " Moderní trendy v interiéru", za účasti i architektů, i interiérových designérů.

Studentská soutěž


Sdílejte na