Staňte se fanouškem
  • Čeština

Světové novinky v obkladech a dlažbách

Tvar šípu!  Že vás hned nenapadá, co společného má s dlažbou? Čtěte dále. Přinášíme vám nejnovější trendy v obkladech a dlažbách, které jsme načerpali na mezinárodním veletrhu CEVISAMA. 

Když se řekne Valencie, vybaví se každému moře, nekonečné plantáže pomerančovníků, obchůdky a tapaserie ...

Pro nás, v SIKU, je Valencie především místem, kde se koná mezinárodní veletrhu obkladů a dlažeb CEVISAMA. Veletrh je významnou událostí ve světě keramiky, kde všichni významní výrobci obkladů a dlažeb představují své novinky a trendy pro následující období.

Tam jsme samozřjemě nesměli chybět! Přinášíme vám novinky ze sortimentu obkladů a dlažeb. Sledujeme pro vás současné trendy a styl.

Největší novinkou španělského výrobce VENUS v letošním roce je dlažba ve tvaru šípu s nezměrnou škálou designu a dekorů od imitace dřeva, po kámen, cement, mramor, nejrůznější patchworky apod.

trendy z veletrhu CEVISAMA

Celým veletrhem se jako červená nit táhly přírodní tóny a imitace nejrůznějších přírodních materiálů. Pestrobarevné obklady a výrazné barvy vesměs ustoupily do pozadí.
Co se dříve zdálo jako nemyslitelná kombinace s návratem do minulosti,  se dnes již ukazuje jako nově a plně nastolený trend, bez kterého se nelze obejít. Mluvíme zde o patchworku v nejrůznějších formách, od výrazných barev dekorů, po jemné až ztracené dekorování v barvách základů obkladů a dlažeb. A protože možnosti digitálního tisku jsou téměř neomezené , stejně tak nezměrná škála i těchto vzorů. Přibývá nově i mnoho reliéfních patchworků, kde jednotlivé dekory jsou přímo vyraženy na obkladech.

Další výraznou dominantou veletrhu byly plastické obklady v nejrůznějších tvarech reliéfů, které většinou dekorativně dotvářejí tvář koupelny nebo celého interiéru. 

trendy z veletrhu CEVISAMA 

Novinky v našem sortimetnu, které plně reflektují i tento trend, představíme v novém SIKO KATALOGU KOUPELEN. Vyjde začátkem dubna a rozhodně je na co se těšit!

Nový SIKO katalog koupelen 2015/2016 si již můžete předobjednat zde.

Váš SIKO tým

Sdílejte na