OptimFlush | Nejúspornější WC na světě

OptimFlush reprezentuje novou generaci toalety. Nádrž bez vnějšího napájení, s extrémně nízkou spotřebou vody splňuje nejpřísnější parametry současných technických norem a předpisů se zaměřením na maximální jednoduchost a spolehlivost systému.

undefined

Filozofie “vše v jednom” klade největší důraz na rychlou a snadnou instalaci.

  • Ušetřete až 5 000 Kč ročně díky nastavitelnému množství vody při spláchnutí – 1,7; 3,2 a 4 litry 
    (starší WC si na jedno spláchnutí vezmou až 10 litrů vody. Standardní moderní splachování je 3 a 6 litrů,)
  • Úspora vody 50 % = nižší zátěž pro naší planetu.
  •  Nejúčinnější splachovací systém – díky síle vzduchu a vody nehrozí zanesení odpadního potrubí.
  • Žádná nádržka ve zdi = úspora za nákup podomítkové nádrže s tlačítkem, řemeslnické práce, stavební materiál…
  • Vše v jednom - rychlá a jednoduchá instalace.
  • Žádná dodatečná energie či baterie.
  • Stačí napojit na přívod vody a je hotovo.
  • Tichý provoz – nízká hlučnost splachování

TO CHCI

50% úspora vody

Vše v jednom balení – bez podomítkové či jiné nádržky

Bez potřeby zdroje energie

OptimFlush na prodejnách SIKO

Sprchovou toaletu OptimFlush si můžete prohlédnout na těchto SIKO prodejnách:

Kolik můžete ušetřit za vodu s nejúspornější toaletou na světě?

Víte, co stojí za největší potřebou vody v domácnosti? Splachování toalety. Až pětina dotázaných Čechů splachuje běžně celým objemem nádržky, i když by komfortně stačilo jen menší množství vody. A necháváme tak protékat navíc tisíce a tisíce korun. Zbytečně. K tomu celá 1/3 dotázaných navíc ani netuší, kolik za vodu měsíčně vůbec platí.  

(zdroj: WATER INDEX)

splachnuti-1-.jpg
stare-wc.jpg

Porovnejme výši úspory s WC OptimFlush systémem vs. staré splachovací systémy

Spočítali jsme, jaké úspory může dosáhnout například 4členná rodina v průběhu roku díky používání nového WC s patentovanou technologií OptimFlush (OFS). Pro výpočet modelového příkladu uvažujeme, že rodina je z Prahy a všichni tráví svůj čas doma, homeoffice, distanční výuka apod., což známe z lockdownu.  

Podle statistik spláchne jedna osoba průměrně až 7krát denně. Čtyřčlenná domácnost tak během jediného dne spláchne 28krát, což by při běžné spotřebě starých splachovacích systémů, které si vezmou až 10 l vody, tvořilo celkovou spotřebu až 102 m³ vody ročně. Roli hraje cena vodného a stočného. V Praze je vodné a stočné v roce 2021 cca 102 Kč/m³. Tedy 102 m³ x 102 Kč/m³ = 10.404 Kč za rok za vodu spotřebovanou při splachování. A jak to se spotřebou vody vypadá, když máme doma toaletu s patentovaným splachováním OptimFlush?  Průměrné spláchnutí je pouhých 3,2 litru vody (oproti až 10 l u starých splachovacích systémů). Navíc spláchnutí s OptimFlush systémem je díky kombinaci síly vzduchu a vody opravdu intenzivní. Výsledek používání WC s OptimFlush? Naše modelová 4členná domácnost ušetří až 7. 500 Kč, tedy až ¾, oproti původním nákladům.

A to Praha zdaleka nemá nejdražší vodné a stočné, například Frýdlant 126 Kč/m³, Turnov 112 Kč/m³.

Porovnejme výši úspory s WC OFS oproti běžné toaletě, která má již modernější dvojčinné tlačítko pro splachování

Průměrné spláchnutí u běžné toalety s modernějším dvojčinným tlačítkem vezme cca 4,5 litru vody. Tedy s použitím WC s technologií OptimFlush ušetří 4 a vícečlenná domácnost cca 3 000 - 7 500 Kč za rok. Samozřejmě roli hraje konkrétní životní situace - jak početná je domácnost, jak moc se zdržuje doma, ve kterém regionu bydlí a jaká je tam cena vodného/stočného a další vlivy. Nezapomínejme i na důležitý fakt, že u WC s OFS ušetříte navíc nejen za pořízení WC modulu pro zazdění, ale i určitou část práce instalatéra, protože celý splachovací OFS systém má velmi jednoduchou montáž.

Pokud je samozřejmě domácnost jednočlenná, ušetří méně. A pokud jsou všichni členové celý rok na služební cestě v zahraničí, tak neušetří nic 😊

tlacitko-cz.jpg
Často kladené otázky?
undefined
Jaký je minimální tlak v řádu pro správné fungování WC?

Minimální tlak je 2,2 baru.

Což je běžný tlak pro naprostou většinu domácností v ČR.

undefined
Je třeba přívod elektřiny?
Není. Veškerou energii pro spláchnutí si WC bere přímo z vodovodního řádu.
pipe.svg
Nehrozí zanesení odpadního potrubí při splachování malým množstvím vody?
Tato technologie se již několik let úspěšně používá v Asii a v USA. Součástí testování účinnosti splachování je i test zvaný „line carry“. Zde se měří, jak daleko v potrubí doplavou nečistoty při spláchnutí. Běžné toalety dotlačí nečistoty cca 13 m, technologie OptimFlush dosáhla až 17 m.
undefined
Co když se něco rozbije? Jsou k dispozici náhradní díly?
Soupis náhradních dílů je součástí manuálu a jsou drženy skladem. Po sundání WC sedátka je umožněn přístup k většině dílů, které je pak možné vyměnit, složitější výměny je možné provést po odsunutí WC od stěny. Technologie OptimFlush prošla řadou náročných testů Jedním z testů je i například cyklus 200 000 spláchnutí.