Doprava ZDARMA od 5 000 Kč | Osobní odběr zdarma na 26 prodejnách

Vodovodní baterie

Kategorie

Filtry

Dostupnost
Novinka / Výprodej
Cena
Barva
Druh výrobku
Značka
Série
Design
Lesk/mat
Nejprodávanější
Zobrazit další nejprodávanější
Zobrazeno 1 - 20 z 4779 produktů

Vodovodní baterie

Výběr vodovodních baterií je důležitější, než se může na první pohled zdát. Vodovodní baterie má několik kritérií, podle kterých můžete z koupelny vytvořit dokonale funkční prostor, ale také nepraktickou nepříjemnou místnost. V SIKO se však snažíme, aby vaše koupelna byla funkční, praktická a elegantní.

Jak vybrat vodovodní baterii

Technicky je nejdůležitějším kritériem rozteč ventilů, kterou musíte dodržet proto, aby šlo baterii přidělat. Před rokem 1989 byla všude stejná rozteč 100 mm, stejný rozměr proto dodávali všichni čeští výrobci. Po revoluci se začaly používat i zahraniční výrobky, kde je rozteč normována na 150 mm. Pokud stavíte novou koupelnu, můžete si vybírat z těchto dvou variant. Případně to vyřešit baterií, která nemá dvě ramena, ale vše je svedené do středu baterie.

Baterie mají několik základních vlastností, proto budete volit podle jejich určení. Naleznete u nás baterie umyvadlové, dále dřezové baterie, ale i sprchové a vanové baterie. Samostatnou skupinou jsou baterie bidetové, které naleznete v různých funkčních provedeních.

Pokud z důvodu prostoru nebo designu potřebujete baterii na zeď, prohlédněte si nástěnné baterie. V jiných případech pro své umyvadlo využijete stojánkové baterie. Skvěle vypadají podomítkové baterie, které jsou i praktické, protože zabudovaná část baterie šetří místo třeba ve sprchovém koutu.

Mezi speciální druhy patří termostatické baterie, které dovedou regulovat teplotu vody samy, díky tomu se nemusíte bát opaření a jsou bezpečné zejména pro děti.

Pokud řešíte pouze občasný ohřev vody nebo potřebujete alespoň nějaký ohřev vody zajistit, ideálním řešením jsou baterie s elektrickým ohřevem vody. Tyto baterie nahrazují dříve hojně užívané průtokové ohřívače.

Pro komerční prostory nebo v případě, že toužíte po maximálním komfortu, můžete používat baterie bezdotykové. Na své si přijdou i milovníci retro stylu v sekci retro vodovodní baterie, které mají klasicky oddělenou teplou a studenou vodu. Svůj vkus však snadno uspokojíte i v sekci pákových baterií, které jsou zkrátka pohodlnější.