Doprava ZDARMA od 5 000 Kč | Osobní odběr zdarma na 26 prodejnách

Před nákupem kuchyně

Chcete i vy kuchyni snů?

Nenechte se rozhodit, pokud se úplně necítíte silní v kramflecích při plánování nebo nevíte kde začít. Naši zkušení odborníci jsou tady pro vás. Rádi vám poradíme a vše společně vyřešíme. Náš tým se umí postarat úplně o všechno. Případně si rovnou můžete sjednat schůzku na prodejně.

Sjednat schůzku

A v případě, že jste stále trochu nervózní, co vás na schůzce čeká, co si máte připravit, jak budeme společně postupovat, tak tady jsme pro vás připravili takový malý „tahák“.

1. K čemu kuchyni používáte?

 

Zamyslete se nad tím, k čemu chcete kuchyni využívat a jak v ní chcete žít.

  • Patříte k těm, kteří preferují při vaření hlavně rychlost a jednoduchost (k většině úkonů vám stačí mikrovlnka), nebo se neobejdete bez pomoci sofistikovaných kuchyňských spotřebičů?
  • Chcete, aby byl prostor kuchyně schovaný, nebo naopak v centru dění vašeho domova, propojený s obývacím pokojem?
  • Je tento prostor jen vaší doménou, nebo se do vaření zapojuje i partner, děti či příchozí návštěvy?
  • Představujete si jej jako multifunkční prostor, který bude občas sloužit jako herna, studovna, kde se děti připravují do školy, nebo pracovna ve chvíli, kdy si můžete vzít v práci home office?

Pokud už s kuchyní nějakou osobní zkušenost máte, sepište si seznam svých zvyklostí a rituálů na papír, abyste se podle něj mohli dále orientovat.

2. Uspořádáme prostor

 

Pokud vaše kuchyně nepatří k největším, máme pro vás dobrou zprávu. Pro pohodlný provoz nehraje takovou roli velikost, jako spíš uspořádání prostoru a jeho efektivní využití.
 

  • I v úzkém prostoru, který umožňuje pouze lineární řešení kuchyňské linky, můžete získat větší rozlet díky vestavným spotřebičům.
  • Vysoké skříňky sahající od podlahy po strop s praktickými výsuvy vám zase plnohodnotně nahradí samostatnou spíž.
  • Dřez vybavený velkým krájecím prkénkem a košíky na oplachování ovoce a zeleniny vám usnadní přípravu jídla.
Navíc nezapomeňte, že i lineární dispozice linky umožňuje doplnění kuchyňským ostrůvkem nebo integrovaným jídelním stolem.


Více o dispozici kuchyně

3. Narýsujte pracovní trojúhelník

 

Při zařizování kuchyně se fantazii meze nekladou. Jediné, na co byste neměli zapomenout, je fakt, že všechny kuchyňské práce probíhají mezi třemi základními body – sporákem, chladničkou a dřezem. Aby se vám v kuchyni dobře pracovalo, situujte je tak, aby práce s těmito centry spojené na sebe logicky navazovaly.

Ohlídejte si také vzdálenosti mezi těmito body, které by neměly mít více než 6 metrů a méně než 90 cm. Pokud tyto vzdálenosti při plánování nedodržíte, hrozí riziko, že se při vaření budete cítit stísněně, nebo se naopak příliš naběháte. Konkrétnější představu o uspořádání kuchyně vám nabídne její pomyslné rozdělení na zóny.

Zóna zásob bude zahrnovat spíž a chladničku, zóna ukládání skříňky s nádobím a kuchyňskými potřebami, v zóně mytí bude situovaný dřez a myčka na nádobí, pod zónou přípravy si představte pracovní desku a v zóně vaření / pečení najdete samozřejmě varnou desku a troubu.​​​​​​​

4. Plánujte jednoduše

 

Dříve, pokud jste si chtěli naplánovat kuchyň, museli jste sáhnout po čtverečkovaném papíru, tužce a pravítku. Později se na scéně objevily počítačové plánovací programy, které umožnily 2D zobrazení. Dnes vám plánování nezabere víc než pár minut a výsledek vidíte okamžitě ve 3D díky intuitivnímu plánovači.


Více o plánovači

5. Montujeme s radostí

 
 

Kuchyň vám rádi namontujeme, abyste z ní měli dlouhou dobu velkou radost. A pokud jste manuálně zruční a udělá vám radost si ji postavit sami, směle do toho. Vaše radost je i naše radost 😊.


Více o kuchyni na klíč
​​​​​​

Nová kuchyně s MONTÁŽÍ ZDARMA. 

Plánujete nákup nové kuchyně? Neváhejte a využijte právě teď výhodnou nabídku.

 

Nezbývá nám už nic jiného, než vám popřát dobrou chuť! Těšíme se na vás​​​​​​​

Projektový konzultant je tu pro vás

Stylová koupelna i kuchyně bez starostí
 
  • komfortní zákaznický přístup
  • vaše maximální pohodlí a úspora času
  • pravá ruka pro váš projekt
Víme, jak náročná může rekonstrukce vašeho bydlení být. Služby projektového konzultanta vám poskytneme zdarma. Chci vědět více.

Sjednat schůzku
   

Mohlo by vás zajímat

Dispozice kuchyně
Pro dobře fungující kuchyni je třeba maximálně využít prostor.
Stylová řešení kuchyní
Inspirujte se u našich designerů a pořiďte si kuchyni bez starostí.
Grafický návrh kuchyně
Naplánujeme pro vás kuchyni podle vašich představ.
Kuchyně na míru

Vyberte si ze široké nabídky našich kuchyní na míru. 
Nyní s montáží ZDARMA.​​​​​​​​​​​​​​

Nešvary v kuchyních
Všichni opakujeme chyby, kterých dříve či později začneme litovat.
Katalog kuchyně
Prolistujte katalog kuchyní a načerpejte inspiraci.