Doprava ZDARMA od 5 000 Kč | Osobní odběr zdarma na 26 prodejnách

Chcete i vy kuchyni snů?

Nenechte se rozhodit, pokud se úplně necítíte silní v kramflecích při plánování nebo nevíte kde začít. Naši zkušení odborníci jsou tady pro vás. Zavolejte nám či napište (shop@siko.cz), rádi vám poradíme a vše společně vyřešíme. Náš tým se umí postarat úplně o všechno. Případně si rovnou můžete sjednat schůzku na prodejně.

A v případě, že jste stále trochu nervózní, co vás na schůzce čeká, co si máte připravit, jak budeme společně postupovat, tak tady jsme pro vás připravili takový malý „tahák“.
Moderní kuchyně SIKO

1. K čemu kuchyň používáte?


Zamyslíme se společně nad tím, k čemu chcete kuchyň využívat a jak v ní chcete žít.
 
 • Patříte k těm, kteří preferují při vaření hlavně rychlost a jednoduchost (k většině úkonů vám stačí mikrovlnka), nebo se neobejdete bez pomoci sofistikovaných kuchyňských spotřebičů?
 • Chcete, aby byl prostor kuchyně schovaný, nebo naopak v centru dění vašeho domova, propojený s obývacím pokojem?
 • Je tento prostor jen vaší doménou, nebo se do vaření zapojuje i mnohem vyšší partner, děti či příchozí návštěvy?
 • Představujete si jej jako multifunkční prostor, který bude občas sloužit jako herna, studovna, kde se děti připravují do školy, nebo pracovna ve chvíli, kdy si můžete vzít v práci home office?

Pokud už s kuchyní nějakou osobní zkušenost máte, sepište si seznam vašich zvyklostí a rituálů na papír, abychom se společně podle něj mohli dále orientovat.
Uspořádejte si prostor v kuchyni

2. Uspořádáme prostor


Pokud vaše kuchyň nepatří k největším, máme pro vás dobrou zprávu. Pro pohodlný provoz nehraje takovou roli velikost, jako spíš uspořádání prostoru a jeho efektivní využití.
 
 • I v úzkém prostoru můžete získat větší rozlet díky vestavným spotřebičům.
 • Vysoké skříňky sahající od podlahy po strop s praktickými výsuvy vám zase plnohodnotně nahradí samostatnou spíž.
 • Dřez vybavený velkým krájecím prkénkem a košíky na oplachování ovoce a zeleniny vám usnadní přípravu.

Navíc nezapomeňte, že i lineární dispozice linky umožňuje doplnění kuchyňským ostrůvkem nebo integrovaným jídelním stolem.
Moderní kuchyně SIKO

3. Otázka dispozic


Při zařizování kuchyně se fantazii meze nekladou. Všechny kuchyňské práce probíhají mezi třemi základními body – sporákem, chladničkou a dřezem. Aby se vám v kuchyni dobře pracovalo, budeme je situovat tak, aby práce spojené s těmito centry na sebe logicky navazovaly. Ohlídáme vzdálenosti mezi těmito body, které by neměly mít více než 6 metrů a méně než 90 cm. Hrozilo by riziko, že se při vaření budete cítit stísněně, nebo se naopak příliš naběháte.

Konkrétnější představu o uspořádání kuchyně vám nabídne její pomyslné rozdělení na zóny:
 • zóna zásob bude zahrnovat spíž a chladničku
 • zóna ukládání skříňky s nádobím a kuchyňskými potřebami
 • v zóně mytí bude situovaný dřez a myčka na nádobí
 • pod zónou přípravy si představte pracovní desku
 • a v zóně vaření/pečení najdete samozřejmě varnou desku a troubu

Velmi důležitým prvkem dnešní moderně řešené kuchyni také je, aby správně zapadla do obytného prostoru. Pro dobře fungující kuchyni je nezbytné maximálně využít pro kuchyni vyhrazený prostor, aby měl co největší užitnou plochu. Zároveň však musí být zajištěn dostatek místa pro volný pohyb. Chci vědět více o dispozicích kuchyně
Návrh kuchyně SIKO

Plánujte kuchyni jednodušše

4. Plánujte jednodušeUž nemusíte sahat po čtverečkovaném papíru, tužce a pravítku. Dnes za vás veškerou práci udělá intuitivní a jednoduchý 3D plánovač, který si můžete sami vyzkoušet v pohodlí domova ZDE.

Nicméně veškerou s plánováním spojené činnosti s vámi rádi uděláme na našem showroomu.
 

Objevte kouzlo virtuální reality a pomocí 3D brýlí vstupte do vaší nové vysněné kuchyně


3D brýle SIKOJak na to? Je to jednoduché.

Stavte se za námi na kterékoliv prodejně SIKO. Návrh vaší vysněné kuchyně vytvoříme přímo pro vás, v novém speciálním konfigurátoru, který umí tuto vychytávku. Do e-mailu vám pošleme odkaz na zpracovaný návrh vaší nové kuchyně. Stačí jen kliknout a návrh si jednoduše otevřete v počítači, tabletu či mobilu.

Jako dárek ZDARMA k návrhu kuchyně od nás získáte speciální 3D BRÝLE. Stačí do nich jen vložit váš mobil s otevřeným návrhem kuchyně a můžete vstoupit. Přivítá vás svět virtuální reality, ve které si vaši novou kuchyni prohlédne tak, jako byste v ní přímo stáli. Necháte na sebe působit kombinaci barev, které jste zvolili, rozložení skřínek, umístění spotřebičů… jednoduše celou kompozici. Malá ukázka - už se vidíte, jak v takové kuchyni vaříte anebo ráno snídáte nad šálkem voňavé kávy? Nenechte si ujít tenhle zážitek. Stojí to za to!
 
Kuchyně SELMA

5. Montujeme s radostí


Kuchyň vám rádi namontujeme, abyste z ní měli dlouhou dobu velkou radost. A pokud jste manuálně zruční a udělá vám radost si ji postavit sami, směle do toho. Vaše radost je i naše radost 😊

Nezbývá nám už nic jiného, než vám popřát dobrou chuť!

Těšíme se na vás
 

Projektový konzultant

Projektový konzultant je tu pro vás

Stylová koupelna i kuchyně bez starostí

 • komfortní zákaznický přístup
 • vaše maximální pohodlí a úspora času
 • pravá ruka pro váš projekt
Víme, jak náročná může rekonstrukce vašeho bydlení být. Služby projektového konzultanta vám poskytneme zdarma. Chci vědět více.


Sjednat schůzku