text.skipToContent text.skipToNavigation

Nová kuchyň v 5 krocích

Toužíte-li po kuchyni, která naplní všechny vaše představy, chce to hlavně pečlivě promyšlený plán. Začněte tím, že si před realizací položíte několik zásadních otázek, z nichž vám vykrystalizuje poměrně přesná představa.

Sjednejte si schůzku

Zákaznické centrum

Moderní kuchyně SIKO

1. K čemu kuchyň používáte?

Zamyslete se nad tím, k čemu chcete kuchyň využívat a jak v ní chcete žít. Patříte k těm, kteří preferují při vaření hlavně rychlost a jednoduchost (k většině úkonů vám stačí mikrovlnka), nebo se neobejdete bez pomoci sofistikovaných kuchyňských spotřebičů? Chcete, aby byl prostor kuchyně schovaný, nebo naopak v centru dění vašeho domova, propojený s obývacím pokojem? Je tento prostor jen vaší doménou, nebo se do vaření zapojuje i partner, děti či příchozí návštěvy? Představujete si jej jako multifunkční prostor, který bude občas sloužit jako herna, studovna, kde se děti připravují do školy, nebo pracovna ve chvíli, kdy si můžete vzít v práci home office? Pokud už s kuchyní nějakou osobní zkušenost máte, sepište si seznam vašich zvyklostí a rituálů na papír, abyste se podle něj mohli dále orientovat.
Uspořádejte si prostor v kuchyni

2. Uspořádejte prostor

Pokud vaše kuchyň nepatří k největším, máme pro vás dobrou zprávu. Pro pohodlný provoz nehraje takovou roli velikost, jako spíš uspořádání prostoru a jeho efektivní využití. I v úzkém prostoru, který umožňuje pouze lineární řešení kuchyňské linky, můžete získat větší rozlet díky vestavným spotřebičům. Vysoké skříňky sahající od podlahy po strop s praktickými výsuvy vám zase plnohodnotně nahradí samostatnou spíž. Dřez vybavený velkým krájecím prkénkem a košíky na oplachování ovoce a zeleniny vám usnadní přípravu. Navíc nezapomeňte, že i lineární dispozice linky umožňuje doplnění kuchyňským ostrůvkem nebo integrovaným jídelním stolem.
Moderní kuchyně SIKO

3. Narýsujte pracovní trojúhelník

Při zařizování kuchyně se fantazii meze nekladou. Jediné, na co byste neměli zapomenout, je fakt, že všechny kuchyňské práce probíhají mezi třemi základními body – sporákem, chladničkou a dřezem. Aby se vám v kuchyni dobře pracovalo, situujte je tak, aby práce s těmito centry spojené na sebe logicky navazovaly. Ohlídejte si také vzdálenosti mezi těmito body, které by neměly mít více než 6 me­trů a méně než 90 cm. Pokud tyto vzdálenosti při plánování nedodržíte, hrozí riziko, že se při vaření budete cítit stísněně, nebo se naopak příliš naběháte. Konkrétnější představu o uspořádání kuchyně vám nabídne její pomyslné rozdělení na zóny. Zóna zásob bude zahrnovat spíž a chladničku, zóna ukládání skříňky s nádobím a kuchyňskými potřebami, v zóně mytí bude situovaný dřez a myčka na nádobí, pod zónou přípravy si představte pracovní desku a v zóně vaření/pečení najdete samozřejmě varnou desku a troubu.
Plánujte kuchyni jednodušše

4. Plánujte jednoduše

Dříve, pokud jste si chtěli naplánovat kuchyň, museli jste sáhnout po čtverečkovaném papíru, tužce a pravítku. Později se na scéně objevily počítačové plánovací programy, které umožnily 2D zobrazení. Dnes vám plánování nezabere víc než pár minut a výsledek vidíte okamžitě ve 3D díky intuitivnímu plánovači.

Objevte kouzlo virtuální reality a pomocí 3D brýlí vstupte do vaší nové vysněné kuchyně

Jak na to?

Je to jednoduché. Stavte se za námi na kterékoliv prodejně SIKO. Návrh vaší vysněné kuchyně vytvoříme přímo pro vás, v novém speciálním konfigurátoru, který umí tuto vychytávku. Do emailu vám pošleme odkaz na zpracovaný návrh vaší nové kuchyně. Stačí jen kliknout a návrh si jednoduše otevřete v počítači, tabletu či mobilu.

Jako dárek ZDARMA k návrhu kuchyně od nás získáte speciální 3D BRÝLE. Stačí do nich jen vložit váš mobil s otevřeným návrhem kuchyně a můžete vstoupit. Přivítá vás svět virtuální reality, ve které si vaši novou kuchyni prohlédne tak, jako byste v ní přímo stáli. Necháte na sebe působit kombinaci barev, které jste zvolili, rozložení skřínek, umístění spotřebičů… jednoduše celou kompozici. Už se vidíte, jak v takové kuchyni vaříte anebo ráno snídáte nad šálkem voňavé kávy? Nenechte si ujít tenhle zážitek. Stojí to za to!


Kuchyně SELMA

5. Otázka dispozic

Velmi důležitým prvkem dnešní moderně řešené kuchyně je aby správně zapadla do obytného prostoru. Pro dobře fungující kuchyni je nezbytné, aby dokázala maximálně využít prostor s co největší užitnou plochou. Zároveň však musí být zajištěn dostatečný prostor pro volný pohyb. 


Chci vědět více o dispozicích kuchyně

Sjednejte si schůzku

Zákaznické centrum